Bloomberg Analisti, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) Yükselmeye Devam Edeceğini Düşünüyor

Bloomberg Analisti, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) Yükselmeye Devam Edeceğini Düşünüyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bloomberg Analisti, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) Yükselmeye Devam Edeceğini Düşünüyor

Bloomberg’den Mike McGlone, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarının büyük olasılıkla yükselmeye devam edeceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin ve Ethereum’un hala erken benimseme günlerinde olduğunu ifade etti. Analist arz-talep dinamikleri nedeniyle en büyük iki kripto para biriminin değer kazanmaya devam etmesini bekliyor.

Bu ayın başlarında analist, Bitcoin ve Ethereum’un 2022’nin sonunda sırasıyla 100.000 dolar ve 5.000 dolara ulaşacağı tahminini tekrarladı. Aralık ayında McGlone, Bitcoin’in ABD borsasından daha iyi performans göstereceğini tahmin etmişti.

Solana (SOL) ve Binance Coin’in (BNB) ise Bitcoin, Ethereum ve Tether ile birlikte ilk beşte kalmasını bekliyor.

Aynı zamanda, McGlone Dogecoin ve Shiba Inu’yu eleştiriyor. Kısa süre önce pazarın bu tür meme kripto paralardan arındırılması gerektiğini söylemişti. Enflasyondan bıkmış ABD Federal Rezervi, kripto para boğaları için en büyük engel olarak görülüyor. Daha önce bildirildiği üzere Goldman Sachs, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in artık geleneksel finansal varlıklarla adım adım ticaret yapma eğiliminde olması nedeniyle gelecekteki faiz oranı artışlarına karşı her zamankinden daha savunmasız olduğunu söylemişti.

Bu haftanın başlarında, lider kripto para birimi 33.000 doların altına düştü ve tüm piyasayı önemli ölçüde aşağı itti. Ocak ayı başlarında yayınlanan araştırma notunda McGlone, Aralık 2018’de meydana gelen çöküşe atıfta bulunarak 30.000 doların Bitcoin için yeni 3.000 dolar seviyesi olabileceğini yazdı.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap