Bloomberg Analisti: Bitcoin (BTC) Buraya Düşerse Şaşırmam!

Bloomberg Analisti: Bitcoin (BTC) Buraya Düşerse Şaşırmam!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bloomberg Analisti: Bitcoin (BTC) Buraya Düşerse Şaşırmam!

Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone, kripto para piyasasına dair yeni bir yorumunu paylaştı. McGlone, son günlerde Bitcoin (BTC) ile pay senedi piyasaları ortasındaki korelasyonun tepe yaptığını belirtti. Fakat ünlü analiste nazaran Bitcoin ve altcoin üniteleri şimdi ana akım yatırım aracı olmaktan çok uzakta.

Bloomberg analisti, bu sabah saatlerinde X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda piyasanın aşağı taraflı risklerine dikkat çekti. McGlone, yüksek performans gösteren ve büyük kitlelerin katıldığı yatırım araçlarında düşüş ihtimalinin daha fazla olduğunu belirtti.

Bitcoin’in 12 sene içerisinde yüzde 26 bin kazandırdığını vurgulayan McGlone, başkan kripto para ünitesinin 10 bin dolar düzeyine düşmesinin pek de şaşırtan bir gelişme olmayacağını düşünüyor.

BTC performansını dev e-ticaret platformu Amazon’un pay senedi ile karşılaştıran Bloomberg Intelligence analisti, iki yatırım aracının da misal durumlarda olduğuna dikkat çekti.

“Bitcoin günümüzde 2020 sonundaki fiyatının biraz altında seyrediyor. Amazon pay senedi fiyatı da buna benzeri bir durumda.”

Bitcoin (BTC) Fiyatı

Piyasa pahası en büyük kripto para ünitesi, geçtiğimiz Çarşamba ve Perşembe günlerini yok sayarsak 26.000$ düzeyine çıpa attı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bloomberg Analisti: Bitcoin (BTC) Buraya Düşerse Şaşırmam! 1

Yatırımcılar, BTC fiyatının kısa vadede 26.780-25.200$ kanalını ne tarafta kıracağını takip ediyor. Kanal aşağı istikamette kırıldığı takdirde 24.000 düzeyi mümkün dayanak olarak karşımıza çıkıyor. Lakin piyasa üst hareket eder ise bir sonraki direnç 27.450$’da bulunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap