Blokzincir protokolü 704 bin dolara sanal arsa satın aldı

Blokzincir protokolü 704 bin dolara sanal arsa satın aldı

Paylaş
Uzman Coin: Blokzincir protokolü 704 bin dolara sanal arsa satın aldı

Gerçek dünya alışverişi ile sanal dünyayı bir araya getirmeyi hedefleyen bir blokzincir projesi olan Boson Protocol, Decentraland üzerinde 704 bin dolar ödeyerek bir arsa satın aldı.

Birçok yer ve alanı keşfetmenin yanısıra sosyalleşmeye de izin veren bir Web3 oyunu olan Decentraland, blokzincir teknolojisini kullanarak, oyuncuların sanal alanların ve oyun içi ürünlerin gerçek sahibi olmasına izin veriyor.

“Dünya markaları sanal AVM’de dükkan açabilecek”

Decentraland’e kendisine büyük bir arsa alan bir blokzincir protokolü olan Boson Protocol ise, tokenize edilmiş gerçek dünya ürünlerinin ticareti için merkezi olmayan bir altyapı hizmeti sunuyor.

Boson Protocol, aldığı arsanın üzerine inşa edeceği alışveriş merkezi ile, küresel ev büyük markaların bu sanal AVM üzerinde dükkan açabilmesine izin verecek.

“Sanal ile gerçek dünya arasında bir bağlantı”

Boson Protocol’ün kurucu ortağı Justin Banon, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

“Bu sanal AVM ile bir ucunu Decentraland’a diğer ucunu da çeşitli gerçek dünya perakende satışlarına bağlayacağımız bir veri tabanı oluşturacağız. Geleceğin interneti ile gerçek dünya arasında bir köprü yaratacak şekilde bir alışveriş merkezi olacak. Bundan sonra bir oyunda alınan ürün, o oyunun içinde kalmayacak. Boson protokolü dijital ve fizikselin birleşmesini sağlıyyor. İki dünya arasında köprü oluşturuyor”

Decentraland içinde için bir bina inşa etmek için ihtiyaç duyulan ve LAND adı verilen 90 bin arazinin hepsi satılmış durumda… Dolayısıyla, arazi almak isteyen yatırımcılar ya da geliştiriciler, Boson Protocol’ün yaptığı gibi açık artırma olduğu zaman bu satın alımları yapmak durumundalar.

Satın alma işlemi ise Decentraland’in kripto parası olan MANA ile yapılıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap