BlockFi’ın SEC’ye 100 Milyon Dolar Ceza Ödeyeceği Bildiriliyor

BlockFi’ın SEC’ye 100 Milyon Dolar Ceza Ödeyeceği Bildiriliyor

Paylaş
BTC Piyasası: BlockFi’ın SEC’ye 100 Milyon Dolar Ceza Ödeyeceği Bildiriliyor

Kripto kredi platformu BlockFi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve diğer bazı menkul kıymet düzenleyicileri ile devam eden soruşturmaları çözmek için 100 milyon dolar ödeyecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg’ün haberine göre BlockFi, SEC’ye 100 milyon dolar ceza ödemeye hazır. Anonim kaynaklara dayandırılan haberde şirketin ABD sakinleri için yeni yüksek getirili hesap açmasının da durdurulacağı kaydedildi. Habere göre uzlaşmaya ilişkin detaylar önümüzdeki hafta gün yüzüne çıkabilir.

BlockFi sözcüsü Madelyn McHugh piyasa söylentileri hakkında yorum yapmacağını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Müşterilerin varlıklarının BlockFi platformunda korunduğunu ve BlockFi Faiz Hesabı müşterilerinin her zaman olduğu gibi kripto faizi kazanmaya devam edeceğini onaylayabiliriz.”

BlockFi müşterilerine Bitcoin, Ethereum ve Tether gibi kripto varlıkları tasarruf hesaplarına kilitlemek için yüksek faiz oranları sunuyor. Şirket daha sonra bu fonları daha da yüksek oranlarda ödünç veriyor. SEC geçtiğimiz Kasım ayında %5 ila %10 arasında getiri sağlayabilen bu BlockFi faiz hesaplarının kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu iddia etmişti.

Doğrulanması durumunda bu ceza, şimdiye kadar bir kripto para şirketi tarafından SEC’ye ödenecek en büyük tutar olacak. 

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap