BlockFi’ın Mahkemesinde Hakim Şirketten Yana Karar Verdi

BlockFi’ın Mahkemesinde Hakim Şirketten Yana Karar Verdi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: BlockFi’ın Mahkemesinde Hakim Şirketten Yana Karar Verdi

İflas açıklayan BlockFi müşterilerinin mahkemeye sunduğu münasebetler hakimi tatmin etmedi.

İflas hakimi, 10 Kasım’dan itibaren yapılan transferlerin geçersiz olduğuna karar verdi. Karar, faiz getiren hesaplar için kayıpları daha muhtemel hale getirdi.

BlockFi’ın Mahkemesine Bakan Hakim Transferlerin Geçersiz Olduğuna Karar Verdi

BlockFi geçen yıl transferleri dondurmasının akabinde yaklaşık 300 milyon dolar pahasında kriptoyu geri almaya çalışan BlockFi’ın mahkemesinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Şirkete,  müşterilerine bir yargıç tarafından dijital varlıklar üzerinde hakları olmadığı ve potansiyel kayıpların faiz getiren hesaplara sahip yatırımcılara verileceği söylendi.

Ulaş Utku Bozdoğan: BlockFi’ın Mahkemesinde Hakim Şirketten Yana Karar Verdi 1

ABD İflas Yargıcı Michael Kaplan, şirketin yanında yer aldı ve inançlı, dijital bir cüzdana taşınmadan evvel bile madeni paralar üzerinde hak sahibi olduklarını argüman eden bir küme müşterinin itirazlarını reddetti. Varlıklarını faiz getiren hesaplarda tutanlar muhakkak mülkiyet haklarından feragat ederken, saklama hesaplarında bulunanlar bu haklardan feragat etmedi.

Jersey City merkezli BlockFi, Kasım ayında iflas müracaatında bulunarak işletmeyi satmayı yahut alacaklılara geri ödeme yapmak için yine örgütlenmeyi planladı. Karar, öteki kripto şirketi iflaslarında verilen kararlara benziyor. New York’taki bir federal yargıç, Celsius Network kullanıcılarının faiz getiren hesaplara yatırdıkları paranın sahibi olduğuna karar verdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap