BlockFi Kullanıcıları Litecoin’i Faize Yatırabilecekler

BlockFi Kullanıcıları Litecoin’i Faize Yatırabilecekler

Paylaş
BlockFi Kullanıcıları Litecoin’i Faize Yatırabilecekler

Kripto para şirketlerinden BlockFi, kısa süre önce yeni bir duyuru yaptı ve Litecoin’i platforma ekleyeceğini açıkladı.

BlockFi yalnızca Litecoin’i değil USD Coin’i (USDC) de ekleyecek ve BlockFi kullanıcıları her iki kripto parayı da kullanabilecekler.

Faize Yatırılabilecek

BlockFi tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcılar artık platforma Litecoin ve USD Coin gibi kripto paraları yatırıp bunlardan faiz elde edebilecekler. CoinDesk tarafından aktarılan bilgilere göre kullanıcılar Litecoin için yıllık yüzde 3.78, USDC için ise yıllık yüzde 8.6 oranında faiz alacaklar.

BlockFi kullanıcıları birkaç aydır zaten hesaplarındaki BTC’ler ve ETH’ler sayesinde faiz elde edebiliyorlardı. Bu yıl içerisinde platforma beş-on yeni kripto para eklemek isteyen BlockFi ekibi bu plan doğrultusunda Litecoin’i ve USD Coin’i eklediler.

BlockFi CEO’su Zac Prince tarafından yapılan açıklamalara göre şirket önümüzdeki birkaç ay içerisinde kendi mobil uygulamasını ve kredi kartını çıkarmayı da planlıyor. BlockFi kullanıcıları bu sayede platforma doğrudan itibari para gönderebilecek, çok daha hızlı bir şekilde işlem yapabilecekler.

CoinDesk tarafından yapılan habere göre BlockFi’ın bu süreç içerisinde tam olarak hangi banka(lar) ile işbirliği yapacağı henüz bilinmiyor. Ancak şirketin şu anda zaten Silicon Valley Bank, Oppenheimer & Co., Silvergate Bank ve Signature Bank gibi bankalarla çalışıyor olması, şirketin yine bu bankalardan biriyle işbirliği yapabileceği anlamına geliyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap