BlockFi, 700 dolar yerine 700 BTC yatırdı, bazıları BTC’leri cüzdana çekti

BlockFi, 700 dolar yerine 700 BTC yatırdı, bazıları BTC’leri cüzdana çekti

Paylaş
Uzman Coin: BlockFi, 700 dolar yerine 700 BTC yatırdı, bazıları BTC’leri cüzdana çekti

Başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara faiz vermesiyle bilinen BlockFi platformu, görülmemiş bir hataya imza attı ve kullanıcılarına vermesi gerekenin çok üzerinde Bitcoin dağıttı. Bir hesaba 700 BTC yatırıldığı belirtilirken, firmanın, dağıtılan fazla Bitcoin’leri geri almak için müşterilerle iletişimde olduğu belirtildi.

Mart ayında yapılan “trade” promosyon yarışmasında belirli bir seviyenin üzerine ulaşabilen kullanıcılar için fazladan Bitcoin ödülleri verildiği ancak bazı kullanıcıların hesaplarında olması gerekenden çok daha fazla BTC ödülü gördükleri öğrenildi.

BlockFi’dan konuyla ilgili atılan tweet’te de şu ifadeler kullanıldı:

“Mart ayı trade promosyonuna katılan bazı kullanıcıların işlem geçmişlerinde hatalı bir bonus ödemesi tespit edilmiştir. Ekibimiz sorunun düzeltmesi üzerinde çalışıyor ve uygun miktarlar kısa süre içinde hesaplara yansıtılacak.”

Ya hukuki işlem ya 1000 dolar GUSD

Bazı müşterilerin ise hesaplarına olması gerekenden fazla BTC yattığını fark etmedikleri ve fonlarını çektikleri belirtilirken, BlockFi şirketinin ise bu kişilere “Hukuki işlem başlatırız” tehdidinde bulunduğu ancak aynı zamanda da yapılan hatadan ötürü 1000 dolarlık GUSD (Gemini Dolar) önerdikleri de aktarıldı.

Yarışmaya katılmayanlara da bloke

Yarışmaya katılmayan kullanıcıların hesaplarından da fon çekimine izin verilmediği bildirildi. Ancak bu engelin, fazla BTC ödülüyle ilgili olup olmadığı ise kesinlik kazanmış değil.

Reddit’te konuyla ilgili tartışma açılması üzerine BlockFi sözcüsü yaptığı açıklamada, hesaplarına fazladan BTC yatan müşteri sayısının 100’den az olduğunu ve bazılarıyla iletişime geçildiğini söyleyerek, yine bazı fon çekim işlemlerinin de askıya alındığını belirtti.

700 BTC gelen de var

Bazı kullanıcılar ise yaptıkları açıklamalarda kendilerini yüklü miktarda BTC geldiğini ve bu durumu “referans ödülü” olarak düşünerek fonları soğuk cüzdana çektiklerini belirttiler. Verilen bilgiye göre, Mart ayındaki trade yarışmasından önce BlockFi, bir de referans ödül yarışması düzenlemişti ancak burada dağıtılan ödül miktarı çok daha azdı.

Reddit’te paylaşılan ekran görüntülerinde bir tane hesaba 700 Bitcoin yatırıldığı da görüldü. Ancak BlockFi’ın bu fonu geri çekebildiği belirtildi.

Bir kullanıcı ise hesabına 5 BTC geldiğini ve bunları soğuk cüzdanına çekebildiğini yazdı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap