Blockchain’den Faydalanmak İçin Singapur ve Çin’de Firmalar Yenilik Fonu Kuruyorlar

Blockchain’den Faydalanmak İçin Singapur ve Çin’de Firmalar Yenilik Fonu Kuruyorlar

Paylaş
Blockchain’den Faydalanmak İçin Singapur ve Çin’de Firmalar Yenilik Fonu Kuruyorlar

BİT ve medya alanlarında faaliyet gösteren Çinli ve Singapurlu şirketler, aralarındaki işbirliklerini desteklemek için yeni bir fon başlatılmasıyla destek gördü.

Çin-Singapur ICM Ortak İnovasyon Geliştirme Fonu blok zinciri, Nesnelerin İnterneti (IoT), yapay zeka, artırılmış gerçeklik ve robotik gibi teknolojileri kapsıyor.

Singapore Business Times’a göre, fonun, Singapur’daki Infocomm Medya Geliştirme Kurumu ile Enterprise Singapur arasında yeni bir Mutabakat Zaptı çerçevesinde ve Chongqing Ekonomi ve Bilgi Teknolojisi Komisyonu çerçevesinde, her iki ülkedeki projelerin ortak gelişimini ve dağıtımını desteklediğini ortaya koyuyor.

Bu çerçevede, listelenen bölgelerdeki Singapurlu firmalar Chongqing’e girmek ve şehirdeki akıllı bölgelerin gelişimi üzerinde çalışmak için yardım alacaklar. Fonun başlangıç ​​değeri ile ilgili bir açıklama henüz yapılmadı.

Devam eden FutureChina Global Forum ve Singapur Bölgesel İş Forumu 2018’in 2. Gününde imzalanan MOU, 28 Ağustos Salı günü Çin-Singapur (Chongqing) Bağlantı Girişimi (CCI) kapsamında çeşitli kuruluşlar tarafından yapılan anlaşmalardan biriydi. BİT, finansal hizmetler turizmi ve sağlık alanındaki işbirliklerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Singapur Ticaret ve Endüstri Bakanı Chan Chun Sing ve Chongqing Belediye Başkanı Tang Liangzhi, Liangzhi’nin Ocak 2018’de Chongqing Belediye Başkanı olduktan sonra Singapur’a ilk resmi ziyaretinde nelerin imzalandığına tanıklık etti.

Singapur ve Chongqing için, CCI, Singapur ve Çin arasında Güneydoğu Asya arasında malların sorunsuz taşınmasını kolaylaştırmak için işbirliği stratejisinin önemli bir bölümünü temsil ediyor. Singapur, dünyanın geri kalanıyla Çin ticaretine katkıda bulunmada gittikçe daha önemli bir rol oynuyor ve CCI’nın 2015 lansmanından bu yana, her iki ülke arasındaki turizm ve sağlık projeleri konusunda önemli oranda işbirliği yapıldı.

Blockchain teknolojisi, Singapur’a, önemli bir küresel nakliye güzergahı üzerindeki konumu sayesinde, ticaretin kesintisiz bir şekilde kolaylaştırılması yoluyla ekonomik büyümesini genişletme fırsatı sunuyor. Etkinlikte konuşan Singapur Ticaret ve Sanayi Bakanı, 21. yüzyıl ekonomisi bağlamında bağlantıların finans, veri, yetenek ve teknoloji içermesi gerektiğini belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap