BlockchainCom, Singapur’da lisansı aldı!

BlockchainCom, Singapur’da lisansı aldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: BlockchainCom, Singapur’da lisansı aldı!

Kripto para borsası BlockchainCom, Singapur’un merkez bankasından ödeme lisansı aldığını açıkladı.

BlockchainCom, gece saatlerinde Ana Ödeme Kuruluş (MPI) lisansını MAS’tan aldığını duyurdu. Platform, dijital ödeme ve token’lar ile ilgili hizmetlerini daha da genişleteceğini belirtti. Borsanın tam lisansı ise, 2022 Eylül’de bankadan prensip onayı aldıktan sonra geldi.

Ayrıca, lisansı onaylanan Blockchain.com, Circle, Independent Reserve, Paxos, Revolut ve DBS Vickers üzere başka sağlayıcılara katılarak ülkedeki on ikinci dijital ödeme belirteci hizmet sağlayıcısı olarak kayıtlara düştü.

Ulaş Utku Bozdoğan: BlockchainCom, Singapur’da lisansı aldı! 1

Singapur’daki lisans faaliyetlerine talep artıyor

Kripto sanayisindeki çeşitli şirketler, Singapur’a yönelmeye devam ediyor. Lisans alanında birçok firmanın tercih ettiği ülkelerin başında gelen Singapur, son olarak da BlockchainCom ile öne çıktı. Tanınan kripto para borsası, bu alanda ülkede lisans alan 12. işletme oldu. Ayrıyeten Singapur, finansman taahhütleri ve müşteri müdafaaları etrafında daha fazla sanayi düzenlemesi ile bir kripto merkezi pozisyonunu sağlamlaştırmayı hedefliyor.

Galaxy Digital tarafından Temmuz ayında yayınlanan bir rapor dikkatleri çekti. Amerika Birleşik Devletleri, kripto finansmanının büyük kısmını taşımaya devam etmesine karşın, Singapur merkezli kripto şirketlerinin Birleşik Krallık’ın akabinde üçüncü sırada yer aldığı belirtildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap