Blockchain tahlil şirketi Bitcoin’de neden yükseliş beklediğini açıkladı

Blockchain tahlil şirketi Bitcoin’de neden yükseliş beklediğini açıkladı

Paylaş
BTC Piyasası: Blockchain tahlil şirketi Bitcoin’de neden yükseliş beklediğini açıkladı

Investing.com – Blockchain tahlil şirketi Santiment, ayı piyasası görünümünü yansıtmaya devam eden kripto paralarda trendin yakında bilakis dönebileceğini sav ediyor.

Santiment, son paylaşımında kripto para piyasalarının toparlanacağına dair olumlu işaretler olduğunu söyledi. Santiment analistleri, kripto yatırımcılarının artık ayı piyasası şartlarını düzgünden uyguna benimsemesini ve dalda FUD olarak kısaltılan endişe, belirsizlik ve kaygının yaygın olarak görülmesini piyasada bir dönüş sinyali olarak görüyor. O denli ki analistler, geçmiş yıllara bakıldığında piyasada FUD’un arttığı periyotlarda kripto paralarda değerli fiyat sıçramalarının görüldüğüne vurgu yaptı.

Diğer yandan Bitcoin, son 24 saatte bir varlık göstererek üst istikametli hareketlendi. Evvelki gün 25.300 dolara kadar düşen kripto para, bu düzeyden gelen süratli alımlarla dün 26.800 dolara kadar yükselerek haftanın taban düzeyinden %6 oranında sıçradı. Bugün de kısa vadeli kazanımlarını koruyan kripto para, 26.400 dolar bandında süreç görmeye devam ediyor.

Santiment, son 48 saatlik yükselişi de kıymetlendirdi. BTC’de taban düzeylerden gelen alımların daha çok orta ve büyük yatırımcılar tarafından yönlendirildiği belirtildi. Santiment, geçen haftadan bu yana yatırımcıların kümülatif olarak 308,6 milyon dolarlık BTC aldığını ve şu an cüzdanlarında 10 ila 10.000 Bitcoin tutanların sayısının 156.600 olduğunu açıkladı.

BTC Piyasası: Blockchain tahlil şirketi Bitcoin’de neden yükseliş beklediğini açıkladı 1

Bitcoin’e yönelik kısmi talep artışıyla birlikte piyasanın geri kalanında müspet ivme kelam konusu. Toplam kripto piyasası kıymeti, 1,04 trilyon dolara kadar düştükten sonra yavaşça yükselerek 1,06 trilyon dolara ulaştı.

İlk 20 kripto para ortasında son 24 saatlik görünüm müspete dönerken BNB, ADA ve BCH, Bitcoin ile paralel olarak %2 bandında yükseldi. Solana ise %5 paha artışıyla üst taraflı ayrışan kripto para ünitesi oldu.

En büyük 100 kripto parayı denetim ettiğimizde 95. sırada yer alan BONE, Shibarium ana ağının tekrar devreye alınmasıyla %15 yükseldi ve birinci sıraya yerleşti. SHIB ise benzeri formda fiyatlanmadı ve bugün yarım puanlık yükselişle 0,00000825 dolardan süreç görüyor.

Bugün talep artışı devam eden öbür altcoinler %9 bandında yükselen RNDR ve dYdX oldu. Ağustos ayında süratli yükselişiyle dikkatleri üzerine çeken RUNE, bugün kâr satışlarının devam etmesiyle %4 düştü ve en çok kaybettiren kripto para oldu. Akabinde XMR de %4 geri çekilmeyle piyasadan negatif ayrışan altcoin oldu.

Kripto piyasasındaki hassaslığı ölçen endişe ve risk iştahı endeksi, bugün 35 düzeyiyle endişe bölgesinde bulunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap