Blockchain tahlil platformu 5 altcoin’in yükseliş potansiyelini kıymetlendirdi

Blockchain tahlil platformu 5 altcoin’in yükseliş potansiyelini kıymetlendirdi

Paylaş
BTC Piyasası: Blockchain tahlil platformu 5 altcoin’in yükseliş potansiyelini kıymetlendirdi

Investing.com – Bitcoin, yılın birinci çeyreğindeki kazanımların akabinde yükseliş ivmesini kaybederken gözler altcoin piyasasına çevrildi.

Bitcoin hakimiyetinin de düşüşe devam ettiği son 3 aylık dönemde birtakım piyasa yorumcuları altcoin dönemi olarak isimlendirilen Bitcoin haricindeki kripto paralar için bir yükseliş beklentisine girdi. Lakin Bitcoin, piyasayı domine eden kripto para olarak kalmaya devam ederken en büyük kripto para ünitesindeki düşüş eğiliminin piyasa genelini etkileme mümkünlüğü daha yüksek görünüyor. Buna karşın birtakım altcoin’ler piyasadan ayrışan fiyat hareketleriyle vakit zaman kısa müddetli yükselişler gösterebiliyor.

Blockchain tahlil platformu Santiment, yayımladığı son raporda zinci içi dataları kullanarak kısa vadede tesirli bir performans gösterme mümkünlüğü yüksek olan 5 altcoin üzerinde durdu. Santiment analistleri, piyasa genelinin Haziran ayından bu yana bedel kaybına devam ettiğini ve mevcut bölgelerin bir alım bölgesi olarak kullanılabileceği görüşlerini paylaştı.

Santiment 5 altcoin’in yükseliş potansiyeli üzerinde durdu

Santiment, paylaşımında bu hafta altcoin piyasasında kısmen de olsa hareketlilik görüldüğü, fakat yaz periyodunda yaşanan kayıpların şimdi telafi edilemediğini söyledi. Bununla birlikte Santiment tarafından öne çıkarılan altcoin’ler; DODO, GALA, MAGIC, MASK ve SRM oldu.

DODO yatay seyrini bozmaya yönelik atılım yaptı

DODO, birebir ismi taşıyan merkezsiz kripto para borsasının yerl varlığı olarak kullanılıyor. Merkezsiz borsa ise Ethereum ve BNB Chain ağı üzerinde faaliyet gösteriyor.

Son 24 saatte hareketlenen DODO, dünkü süreçlerde %30’un üzerinde yükselerek 0,12 dolar kadar kıymet kazandı. Akabinde kripto para 0,114 dolar düzeyinde istikrar bulurken dünkü kazanımlarını kıymetli ölçüde müdafaaya devam ediyor.

DODO, yılbaşında 0,35 dolara yanlışsız süratli bir yükseliş kaydettikten sonra düşüşe geçti ve 0,09 dolardaki taban bölgelerine geri döndü. Kripto paranın geçen aydan bu yana üst taraflı kısa vadeli atılımları dikkat çekmeye başladı.

GALA süreç hacmi artmaya devam ediyor

Oyun bölümünde varlık gösteren Gala (GALA), dün %3 oranında kısmi bir artış görerek 0,015 dolara kadar yükselmesine karşın tarihi taban bölgesinde yatay hareketine devam ediyor.

Mevcut fiyat düzeyi, daha evvel varlık gösterdiği talep bölgesi içinde olduğu için GALA’nın bu bölgelerde süreç hacmindeki artışa bağlı olarak bir toparlanma potansiyeli taşıdığı düşünülüyor. Yılbaşı fiyatına geri dönen GALA, Ocak ayında mevcut düzeylerden %279 oranında yükseldikten sonra 0,05 dolar tepesinde tutunamadı ve yine düşüş trendine girdi.

MAGIC geri dönüş yapabilecek mi?

Web 3.0 alanında oyun, metaverse ve çeşitli topluluklar ortasında bir ekosistem oluşturma vizyonuna sahip Magic platformunun mahallî varlığı MAGIC, son 3 haftalık sert düşüşün akabinde bu hafta düşüş ivmesini yavaşlatan bir görünüme sahip.

Kripto para, 2023 yılında %400 oranında yükselişle başladı ve 2,32 dolar düzeylerinde tepe gördükten sonra düşüş trendine geçti. Geçen hafta 0,5 dolara kadar gerileyen MAGIC, yılbaşındaki fiyata hakikat net bir düşüş gördükten sonra bu hafta kritik takviye düzeyinde bulunuyor. Bu da kimi analistlerin kripto para özelinde bu noktadan bir toparlanma belirtisi gösterebileceği yorumlarına neden oluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap