Blockchain Tabanlı Oyun Bölümü 1 Milyar Dolarlık Bedele Ulaştı

Blockchain Tabanlı Oyun Bölümü 1 Milyar Dolarlık Bedele Ulaştı

Paylaş
BTC Piyasası: Blockchain Tabanlı Oyun Bölümü 1 Milyar Dolarlık Bedele Ulaştı

NFT dünyası, oyun endüstrisini de etkisi altına almayı başardı. 173 milyar dolarlık oyun endüstrisinin 1 milyar dolardan fazlasını blockchain tabanlı oyun pazarı oluşturuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Oyun endüstrisinin geleceğini inceleyen Casper’ın araştırmasına göre, NFT’nin oyun endüstrisine dahil olması sektörde yeni bir sürecin başlamasını da beraberinde getirdi. Casper’a göre, oyun endüstrisi artık dijital koleksiyonerlerin ve oynayarak kazanmak isteyenlerin radarına girdi.

BTC Piyasası: Blockchain Tabanlı Oyun Bölümü 1 Milyar Dolarlık Bedele Ulaştı 1

Casper’ın araştırmasına göre, P2E (play-to-earn) yani oyna-kazan konseptli oyun pazarının gelişmesi, blockchain tabanlı NFT oyunlarının tüketilmesini beraberinde getirdi. Kazanmak için oynayanlar, yeni bir oyun kültürü oluştururken, koleksiyonerler oyunlardaki dijital mülkiyete odaklanıyor. Oyunlardaki karakterlere ait NFT’lerin sahibi olmak isteyen büyük bir kitle ve ekonomi oluşuyor.

1 milyar dolarlık blockchain tabanlı oyun pazarına ilgi birçok büyük üretici mevcut oyunlarının NFT’ye uygun versiyonları için çalışmalara başlamasıyla daha da arttı. Casper Excalibur da gelecekte video oyun endüstrisini etkileyecek bu trendin karşısında oyun bilgisayarı üreticilerinin de üretim teknolojilerinde değişikliğe gidebileceğini aktarıyor.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap