Block şirketinden Bitcoin cüzdanıyla ilgili yeni bilgiler geldi

Block şirketinden Bitcoin cüzdanıyla ilgili yeni bilgiler geldi

Paylaş
BTC Piyasası: Block şirketinden Bitcoin cüzdanıyla ilgili yeni bilgiler geldi

İçerik

Yaklaşık 2 hafta önce Bitcoin cüzdanına girişin parmak iziyle olacağını belirten Block şirketinden, yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Şirket yöneticisi Max Guise, Twitter’dan yaptığı açıklamada, parmak izi özelliğine ek olarak PIN kodu sistemini de getirdiklerini belirtti.

Guise ayrıca, müşterilerin küçük işlemleri mobil cüzdandan rahatlıkla yapabileceklerini ve hangi işlemin küçük hangisinin büyük olduğunun herkese göre değişebilmesinden ötürü bunun limitini de müşterilerin belirleyeceğini yazdı. Guise’ın yeni cüzdan ile ilgili verdiği bilgiler şu şekilde:

Bitcoin’i şu ana kadar birikim ya da ödeme aracı olarak kullanmamış insanlar için bir cüzdan geliştiriyoruz. Cüzdan 3 unsurdan oluşuyor: mobil uygulama, donanım cihaz ve kurtarma araçları…

“Donanım cihaz güvenliği sağlıyor”

Mobil uygulaması müşterilerin güvenli bir şekilde Bitcoin’lerini saklamalarını ve yönetmelerini sağlar. Donanım cihaz ise, eğer müşteri arzu ederse daha fazla güvenlik sağlar ve kişinin cüzdanını kaybetmesi durumunda bir kurtarma aracı görevi görür.

“Sadece müşteriler parayı hareket ettirebilir”

Anahtar jelimeler cüzdandaki parayı korur. Mobil uygulama ve donanım cüzdanın anahtar kelimeleri müşteriler tarafından saklanır. Üçüncü bir şifre ise Block server’larında vardır. Cüzdandaki parayı hareket ettirmek için iki şifreye ihtiyaç olduğundan, Block şirketi bunu yapamaz. Sadece müşteriler parayı hareket ettirebilir.

Block server’larıyla hiçbir bağlantı kurmadan mobil uygulama şifrenizi ya da donanım cüzdan anahtar kelimelerinizi kullanarak fonlarını hareket ettirebilirsiniz. Ancak biz her fon hareket ettirmenizde bunu yapmanızı istemiyoruz. Ancak güvenliği de aynı şekilde koruyacak bir sistem olmasını istiyoruz.

Küçük işlemler için sadece mobil uygulamanızdaki şifre yeterli olacaktır. Mobil uygulamanızla fonu hareket ettirdiğiniz zaman, ikinci şifreyi size Block sağlayacaktır. Bu durum, donanım cihazınızı daha büyük işlemler için ayrılmış olan, güvenli bir yerde saklamanıza olanak tanıyacaktır.

“Limiti müşteriler belirler”

Mobil uygulamanızı kullanarak ne kadarlık büyük bir işlem yapmak istediğinize siz karar vereceksiniz. Sizin belirlediğiniz miktarın üzerinde olan değerde bir işlem yapmak istediğinizde ise, o zaman donanım cüzdan şifrelerinizi kullanmanız gerekecektir. Limitinizi, mobil uygulamada siz belirleyeceksiniz.

“Parmak izine alternatif PIN kodu”

Donanım cüzdanı 2. güvenlik katmanı olarak kullandığınız zaman, öncelikle kilidini açmanız gerekir. Çoğu müşterinin parmak izini kullanarak sahipliğini kanıtlamak isteyeceğini düşünüyoruz. Ancak bunun herkes için işe yaramadığının da farkındayız. Bu nedenle kilidi açmanın alternatif bir yolu olarak PIN kodunu sunuyoruz.

Parmakizi sensörünün performansına baktığımız gibi, cüzdanı yeniden kazanma sürecini de tasarlıyoruz. Kazara ya da saldırı sebepli olarak yaşanan olaylara karşın korumayı sunmak ve aynı esnada geniş kitlelere kendi parasının sahibi olmasını sağlamak arsında birçok ödün verme durumu da yaşıyoruz.

“Bağımsız uzmanlar denetleyecek”

Dolayısıyla bu sistemi tamamlamak zaman alacak. Yaklaşımımızı ve plânlarımızı denetlemesi için de bağımsız uzmanlardan değerlendirme alacağız. Her zaman olduğu gibi geri bildirimlere de açığız. Twitter’dan ya da [email protected] mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap