BlackRock’tan Fink, Ukrayna Savaşının Kripto Kabulünü Hızlandırabileceğini Söyledi

BlackRock’tan Fink, Ukrayna Savaşının Kripto Kabulünü Hızlandırabileceğini Söyledi

Paylaş
BTC Piyasası: BlackRock’tan Fink, Ukrayna Savaşının Kripto Kabulünü Hızlandırabileceğini Söyledi

BlackRock CEO’su Larry Fink, hissedarlara yazdığı bir mektupta, Rusya-Ukrayna savaşının dijital para birimlerinin uluslararası işlemler için bir araç olarak benimsenmesini hızlandırabileceğini söyledi. Reuters’in Perşembe günü yayınladığı bir habere göre Fink, çatışmanın ülkeleri para birimi bağımlılıklarını yeniden değerlendirmeye iteceğini söyledi.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisinin CEO’su, şu ifadeleri kullandı:

“Düşünceli bir şekilde tasarlanmış küresel bir dijital ödeme sistemi, kara para aklama ve yolsuzluk riskini azaltırken uluslararası işlemlerin çözümünü iyileştirebilir.”

Fink, BlackRock’un müşterilerden artan ilgiye yanıt olarak dijital para birimleri ve sabit paralar üzerinde çalıştığını da sözlerine ekledi. Şubat ayında CoinDesk, varlık yöneticisinin şimdi müşterilerine kripto ticareti hizmetleri sunmayı planladığını bildirmişti.

Fink’in yorumları, müşterinin kriptoya olan ilgisine ilişkin önceki değerlendirmesiyle keskin bir çelişki içinde. Geçen yıl Temmuz ayında Fink bir röportajda dijital varlıklara çok fazla talep olmadığını ifade etmişti.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap