BlackRock spot-Bitcoin ETF’si Jane Street ve JPMorgan’ı iştirakçi olarak belirledi

BlackRock spot-Bitcoin ETF’si Jane Street ve JPMorgan’ı iştirakçi olarak belirledi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: BlackRock spot-Bitcoin ETF’si Jane Street ve JPMorgan’ı iştirakçi olarak belirledi

NEW YORK – Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock Inc. şu anda ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu’ndan (SEC) onay bekleyen spot-Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için Jane Street ve JPMorgan Securities’i potansiyel yetkili iştirakçiler olarak dahil etmek üzere prospektüsünü güncelledi. Bu atak, bölümün SEC’in çeşitli Bitcoin ETF müracaatlarına ait kararını merakla beklediği bir devirde geldi.

Jane Street ve JPMorgan Securities’in dahil edilmesi, SEC’in onay vermesi halinde BlackRock’ın potansiyel bir lansman için hazırlandığına işaret ediyor. Bu firmalar ETF’nin operasyonlarında çok kıymetli bir rol oynayacak ve Bitcoin’in gerçek fiyatına bağlı payların oluşturulmasını ve itfasını kolaylaştıracak.

Benzer bir stratejik ahenk içinde, öbür iki yatırım devi olan Fidelity ve WisdomTree de Jane Street’i kendi Bitcoin ETF’leri için yetkili bir iştirakçi olarak belirledi. Her iki şirket de Bitcoin ETF’leri için SEC’e teklif sunan ve düzenleyicinin kararını bekleyen bir küme finans kuruluşunun modülü.

SEC’in öteki firmalardan gelen direkt yatırım Bitcoin ETF başvurusu hakkında bir karar vermek için bekleyen bir son tarihi var. Bu kararın sonucu, gelecekte benzeri kripto para eserlerinin onaylanması ya da reddedilmesi için bir emsal teşkil edebileceğinden merakla bekleniyor.

Bir spot-Bitcoin ETF’sinin tanıtımı, yatırım topluluğu içinde değerli bir ilgi konusu olmuştur. Taraftarlar, bu türlü bir fonun Bitcoin vadeli süreçlerini takip eden mevcut türev tabanlı ETF’lere kıyasla yatırımcılar için Bitcoin’e daha direkt ve düzenlenmiş bir maruziyet sağlayacağını savunuyor.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Koşul ve Şartlar kısmımıza bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap