BlackRock çalışanlarından ETF sürecine tahmin!

BlackRock çalışanlarından ETF sürecine tahmin!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: BlackRock çalışanlarından ETF sürecine tahmin!

BlackRock çalışanları, Bitcoin ETF sürecinin olası olarak 6 ay daha devam edeceğini tabir etti.

BlackRock ve Invesco’daki kaynaklara atıfta bulunan  Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’a göre, Borsa Yatırım Fonu (ETF) Şubat 2024’ten evvel onaylanabilir. Bitcoin fiyatını direkt olarak destekleyen ETF müracaatları, yakın vakitte arkası arkasına gelmişti. Lakin birçok kısmı, şimdi sonuca ulaşmadı. Ortalarında en çok beklenti yaratan BlackRock’ın ETF atağı ise, 6 ay içinde sonuca kavuşacağı düşünülüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: BlackRock çalışanlarından ETF sürecine tahmin! 1

Galaxy Digital CEO’su, mevzuyu ele aldı

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, ETF konusunu ele alarak, hissedarlara “Spot Bitcoin ETF’leri onaylandıktan sonra, pazar hissesi kazanmak için büyük bir gayret edeceğiz.” dedi. Novogratz’a nazaran ETF, Şubat 2024’ten evvel onaylanabilir. Ayrıyeten Galaxy Digital CEO’su, Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) oturduğu için bilinmeyen ETF’nin onayının beklenen zamanlaması hakkında bir yorumunun olmadığını söyledi.

Pazar hissesi konusunda büyük bir rekabet olacağını belirten Novogratz, tabirlerine ek olarak şunları söyledi;

“Hem BlackRock’un ETF başvurusu yapması hem de açıkçası Invesco Plus Galaxy haberi, onaylandıktan sonra orada pazar hissesi kazanmak için kediler ve köpekler üzere savaşacağız.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap