Bitwise, ETF atağında geri adım attı!

Bitwise, ETF atağında geri adım attı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitwise, ETF atağında geri adım attı!

Varlık idaresi şirketi Bitwise, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile ilgili piyasa kıymeti ETF başvurusunu geri çekiyor.

SEC’in art geriye ETF müracaatlarını ertelemesi sonrasında Bitwise, Bitcoin ve Ethereum Piyasa Bedeli Stratejisi Vadeli Süreç Mukaveleleri (ETF) başvurusunu geri çekme talebinde bulundu. 3 Ağustos’ta SEC’e bu mevzu hakkında müracaatta bulunan şirket, ortadan bir ay geçmeden geri adım attı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitwise, ETF atağında geri adım attı! 1

Bitwise yetkilisinden bahse ait açıklamalar geldi

Bitwise’ın Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan’ın yakın vakitte verdiği bir demeçte, tüm ETF’lerin SEC tarafından onaylanması gerektiğini belirtti. Hougan, son gelişmeler hakkında şunları söyledi:

ETF, nispi piyasa bedellerine nazaran belirlenen Bitcoin Vadeli Süreç Mukavelelerine yahut Ethereum Vadeli Süreç Kontratlarına yatırım yapmayı amaçlıyor. Bitwise, tıpkı vakitte diğer bir ETF başlatmak için ProShares ile de işbirliği yaptı. “Tröst artık Fon’un aktifliğini araştırma niyetinde değil ve belirtilen Tröst Kayıt Beyanı’nda Yürürlük Sonrası Değişiklik uyarınca Fon’un hiçbir menkul değeri satılmadı yahut satılmayacak.”

Birçok ETF’in ertelenmesinin akabinde Bitwise, strateji sistemlerini tekrar kıymetlendiriyor üzere duruyor. ETF atılımında geri adım atan Bitwise, akıllarda soru işareti yarattı. Birden fazla Bitwise kullanıcısı ve kripto yatırımcısı, ETF’lerdeki negatif görünümün devam edeceğine inanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap