Bitstamp, ABD’de Ethereum stake hizmetini durduruyor

Bitstamp, ABD’de Ethereum stake hizmetini durduruyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitstamp, ABD’de Ethereum stake hizmetini durduruyor

Kripto para borsası Bitstamp, ABD’de Ethereum staking hizmetini durduruyor.

Kripto borsası Bitstamp, önümüzdeki aydan itibaren ABD’deki staking hizmetlerini sonlandırma kararı aldığını duyurdu. Bitstamp, ABD’deki müşteriler için Ethereum staking programını sonlandırarak, ABD düzenleyici otoritelerinin staking hizmetlerini yatırım kontratları kapsamında değerlendirmesi ve menkul değer olarak kaydedilmesi gerektiği tarafındaki yaklaşımını dikkate aldı.

Bitstamp, ABD’de Ethereum stake hizmetini durdurduğunu duyurdu

Bitstamp ABD CEO’su ve global baş ticari sorumlusu Bobby Zagotta, yaptığı açıklamada, “25 Eylül 2023’ten itibaren Bitstamp artık ABD’de staking hizmetleri sunmayacak” dedi. Bu kararın akabinde ABD kullanıcıları artık staking mükafatları alamayacaklar. Lakin Bitstamp’ın öbür hizmetleri bu durumdan etkilenmeyecek.

Bu karar, ABD’deki düzenleyici ortamın zorluğu ve staking hizmetlerinin Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) tarafından yatırım kontratları kapsamında kıymetlendirilmesi nedeniyle alındı. Bu tıp staking hizmetlerinin menkul değer olarak kabul edilmesi, borsaların daha fazla düzenleyici yükümlülük altına girmelerine neden olabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitstamp, ABD’de Ethereum stake hizmetini durduruyor 1

Bitstamp‘ın staking programı, yalnızca Ethereum (ETH) için ABD kullanıcılarına yüzde15 kurulla sunuluyordu. Lakin artık bu hizmet sona erecek ve kullanıcılar artık staking mükafatları alamayacaklar. Mükafatlar, ana parayla birlikte kullanıcıların ana Bitstamp hesap bakiyelerine aktarılacak.

Bitstamp’ın bu adımı, SEC tarafından yakın vakitte kayıt dışı menkul değerler olarak nitelendirilen kimi tokenlerin ABD ticaretini durdurmasının bir kesimi olarak kıymetlendirilebilir. Düzenleyiciler, kripto piyasasında daha fazla düzenlemeyi ve kontrolü artırma eğiliminde epeyce görünüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap