BitMEX’teki devasa kârını açık eden şirket umduğunu aldı

BitMEX’teki devasa kârını açık eden şirket umduğunu aldı

Paylaş
BitMEX’teki devasa kârını açık eden şirket umduğunu aldı

Devasa veri ve analizlerle hareket ederek BitMEX başta olmak üzere birçok kripto para borsasında alım satım yapan kantitatif alım satım şirketi ve kripto para türev borsası FTX’in sahibi Alameda Research, BitMEX’teki liderler tablosundaki yerini 2019’un başlarında açık etmeye karar verdi.

Bloomberg’de yer alan habere göre şirket bunu, bir pazarlama faaliyeti olarak kullanmayı planlıyordu ve bunda başarılı oldu.

Alameda’nın kurucu ortağı ve CEO’su Sam Bankman-Fried, “Borsalar bizim kim olduğumuzu biliyorlardı, hacimlerimizi görüyorlardı ama diğer insanlar bilmiyordu.” diyor. Bankman-Fried, sözlerinin devamında tabloda açık bir şekilde yer almalarının şirketin OTC’sinin beklenenden daha fazla müşteri kazanmasına ve işlem hacimlerinin artmasına yardımcı olduğunu söyledi. 2017’de kurulan Alameda’nın CEO’su, günlük olarak 1 milyar dolarlık alım satım yaptıklarını ve bunun dünya çapındaki hacmin yaklaşık yüzde 5’ine tekabül ettiğini belirtti.

BitMEX liderler tablosuna göre şirket, Heavy-Autmn-Wolf, Mercury-Wood-Sprite ve Quick-Grove-Mind gibi ismi gizli kullanıcılardan sonra 5244 BTC’lik kârla dördüncü sırada geliyor. Aşağıdaki tablodan görülebileceği gibi, şirketin 10. sırada yer alan bir başka hesabı da 1696 BTC kâr sağlamış görünüyor. Alameda’nın kazancı, BitMEX’teki tüm zamanlarda bugünkü kur üzerinden kümülatif olarak 60 milyon doları aşıyor.

BitMEX’te en çok kâr elde eden 25 kullanıcı

Bankman-Fried, BitMEX’in liderler tablosunda açık bir şekilde görünmenin bazı dezavantajlar oluşturduğunu, kripto para topluluğundaki kaçırma ve fidye isteme olaylarına gönderme yaparak seyahat edilmemesi gereken ülkeler olup olmadığı konusunda iç tartışmalar yaptıklarını da ifade etti.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap