Bitmain, Batık Bitcoin Madencisine Yatırım Yapacağını Açıkladı

Bitmain, Batık Bitcoin Madencisine Yatırım Yapacağını Açıkladı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitmain, Batık Bitcoin Madencisine Yatırım Yapacağını Açıkladı

Kripto para madencileri için tehçizat üreten Bitmain, yatırım fırsatlarını pahalandırıyor. Tehçizat üreticisi, geçtiğimiz yılın sonunda iflas eden Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific’e 53 milyon 900 bin dolar yatırım yapmayı planladığını açıkladı.

ABD merkezli batık Bitcoin madencisi Core Scientific, üreticinin yaptığı yatırım ile uzun periyodik iş bağlantılarını daha da güçlendirmek istediklerini belirtti Bitmain, yeni aygıtların finansmanı için pay senedi ve nakit kullanacak.

Bitmain, Core Scientific’e, 23 milyon dolar nakit ve 53,9 milyon dolarlık payı karşılığında 27 bin adet BTC madencilik sunucusu sağlayacak. Şirket yöneticisi Max Hua, muahedenin akabinde şu kelamları söyledi:

“Core’nin profesyonel ve dürüst iş stratejisi bölümdeki öteki rakiplerine nazaran eşşsiz.”

ABD’li kripto madencisi, yıl sonuna kadar kelam konusu tehçizatı alarak faaliyetini büyütecek. Şirket, madencilik oranını 4,1 exahash’e yükseltmek istiyor.

Core Scientific, Ağustos ayının sonunda paylaştığı bilgilere nazaran 8 ay içerisinde yaklaşık 9 bin 750 adet BTC üretti. Şirketin açıklamasına nazaran bu sayı bölgedeki bütün üreticilerden daha büyük.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap