Bithumb Kendi Ar-Ge Merkezini Kurdu

Bithumb Kendi Ar-Ge Merkezini Kurdu

Paylaş
Bithumb Kendi Ar-Ge Merkezini Kurdu

Güney Koreli kripto para borsası Bithumb’ın açıklamalarına göre borsa, kendi araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) merkezini kurdu.

Bithumb Ar-Ge Merkezi

6 Ocak’ta yapılan açıklamalara göre, bu girişim sayesinde Bithumb, Güney Kore’de bir Blockchain ve kripto para araştırma merkezi olan ilk şirket konumuna geldi. Öte yandan Bithumb yaptığı açıklamalar ile araştırma merkezinin, şirket üzerindeki etkisi için çok büyük umutları olduğunu dile getirdi ve şu ifadeleri kullandı:

Bithumb, kendi Ar-Ge yeteneklerini güçlendirerek Blockchain ve kripto para birimi ekosisteminde lider bir şirket olacak.

Bunun yanında yeni Ar-Ge merkezi yaklaşık 30 kişiyi istihdam edecek ve bu ay faaliyetlerine başlayacak. Bithumb’ın araştırma ekibi, genel Blockchain işlem analizini ve kripto para birimi özel anahtar güvenliğini güçlendirmek için sistem mimarisi tasarımını inceleyecek.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre araştırma ekibi, aynı anda büyük siparişlere cevap verebilecek yüksek performanslı işlem eşleştirme sistemlerine odaklanacak. Bithumb ayrıca kripto para birimi alım satım işlemlerini izole etmek için Blockchain’leri analiz etmeyi ve borsada para yatırma ve çekme işlemlerini sağlayan kullanıcı adresi üretimi için bir sistem geliştirmeyi de planlıyor.

Tüm bunların yanında borsa, şifreleme, işlevlerin ayrılması ve özel anahtarların güvenli bir şekilde saklanmasına ve kullanılmasına izin veren doğrulama sistemlerinin uygulanması ile ilgili güvenlik geliştirme teknolojilerini geliştirmeyi de hedefliyor. Bithumb’ın araştırma ekibi, Blockchain’ler ve veritabanları arasında yüksek kullanılabilirlik ve yüksek performanslı veri alışverişi üzerinde de çalışacak.

Araştırmalar Artıyor

Blockchain ve kripto para birimleri ile ilgili araştırma merkezlerinin sayısı her geçen gün artıyor. Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi dünyanın en eski üniversitelerinden Oxford Üniversitesi, bilgisayar bilimleri bölümünün eski başkanı Profesör Bill Roscoe önderliğinde bir Blockchain araştırma merkezi açacağını açıklamıştı.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap