Bitfinex’teki Uzun  Pozisyonların Sayısı Rekor Seviyeye Ulaştı

Bitfinex’teki Uzun Pozisyonların Sayısı Rekor Seviyeye Ulaştı

Paylaş
Bitfinex’teki Uzun  Pozisyonların Sayısı Rekor Seviyeye Ulaştı

En büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex’te yeni bir rekor kırıldı. Datamish verilerine göre platformdaki uzun pozisyonların sayısı 41 bine kadar çıktı.

Güncel verilere göre Bitfinex’ten Bitcoin için alınmış toplamda 41 bin 225 uzun pozisyon var. Öbür tarafa baktığımızda ise sadece 5.7 bin adet kısa pozisyon alındığını görüyoruz.

Kaynak: DataMish

Harekete Geçebilir

Bitfinex’teki uzun pozisyon sayısının yeni bir rekor kırmış olması pek çok kripto para takipçisinin dikkatini çekti.

BeinCrypto gibi kaynaklara göre Bitfinex’te yaşanan bu gelişme, Bitcoin fiyatının kısa süre içerisinde yeniden harekete geçmesine yol açabilir. Coingape gibi kaynaklar Bitcoin fiyatının bu gelişme sonrasında yükselişe geçebileceğini öne sürüyorlar.

Ancak bazı kaynaklar bunun bir piyasa manipülasyonuna da yol açabileceğini düşünüyor, bu ihtimalden endişeleniyorlar.

Şüpheler Var

Bitfinex’teki uzun pozisyonların yeni bir rekor kırmış olması bazı isimler tarafından olumlu bir gelişme olarak değerlendirilse de bazı kripto para yorumcuları bu olaya şüpheyle yaklaşıyorlar.

Bu isimlerin olaya şüpheyle yaklaşıyor olmalarının nedeni aslında uzun pozisyon sayısıyla kısa pozisyon sayısı arasındaki farkın bu kadar büyük olması. Şu anda Bitfinex’te Bitcoin için açılmış pozisyonların yüzde 80’inden fazlası uzun pozisyonlardan oluşuyor.

Kaynak: Blockchainwhispers

Diğer vadeli işlem platformlarına baktığımızda ise uzun-kısa pozisyonlar arasındaki farkın bu kadar büyük olmadığını, hatta birbirlerine gayet yakın olduklarını görüyoruz. Bu da bazı takipçileri olası bir manipülasyondan şüphelenmeye itiyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap