Bitfinex’in Alpha Raporu: Piyasalardaki yaz sakinliği BTC piyasalarına yansıdı

Bitfinex’in Alpha Raporu: Piyasalardaki yaz sakinliği BTC piyasalarına yansıdı

Paylaş
BTC Piyasası: Bitfinex’in Alpha Raporu: Piyasalardaki yaz sakinliği BTC piyasalarına yansıdı

Uzmanlar, bir müddettir sakin ilerleyen kripto para piyasalarındaki volatilite oranlarına yönelik değerli açıklamalarda bulunuyor. Bilhassa farklı görüşlerin bir ortada olduğu piyasa şartlarında, yatırımcı aksiyonları daha temkinli ilerliyor. Dijital token alım satım platformu Bitfinex tarafından yayımlanan Alpha Raporu, kripto para piyasalarına ait son gelişmelere dair kıymetli ayrıntıları ortaya koydu.

Uzmanlar, piyasalardaki volatilitenin düşük düzeyde seyretmesini optimist bir bakış açısıyla yaz rehaveti olarak bedellendiriliyor. Karamsar bir bakış açısıyla bakılacak olursa piyasanın kuşkulu ve çok ihtiyatlı olduğu söyleniyor. Hakikaten Ağustos’un beşine kadar olan birinci süreç haftasında 111 milyon dolar kıymetinde BTC fon çıkışları görüldü. Bu ölçü, haftalık dönemdeki en büyük ölçü olurken Mart ayından bu yana görülen en önemli para çıkışı olarak da kayıtlara geçti.

Bununla birlikte para çekme süreçlerinin, short durumlardaki Bitcoin fonlarına yine yönlendirilme eğiliminin duraksaması, piyasalar için olumlu bir gelişme oldu. Ayrıyeten birtakım altcoinler’e yönelik para girişlerinde makul artışlar gözlemlendi. Bu kapsamda Solana, XRP ve Litecoin’lerde müspet nakit girişleri dikkat çekti.

Gerek zincir içerisinde gerekse daha hacimli borsa piyasalarındaki süreç hacimleri, yılbaşından bu yana yüzde 62 üzere önemli bir oranda süratli düşüşler yaşadı. Bu düşüşte Bitcoin madencilerinin de tesiri bulunuyor. Madenciler, Nisan ayında olması beklenen Bitcoin halving’e hazırlanırken bu emelle varlıklarını da besbelli formda stoklamaya devam ediyor.

Kripto para piyasalarında öne çıkan gelişmeler

PayPal’ın (PYPL), Ethereum blokzincirine bağlı bir stablecoin olan PYUSD’yi piyasaya sürmesi, klâsik finansal paradigmaların kripto dünyasıyla uyumlu biçimde birleşebildiğini gösteriyor. Ayrıyeten SEC’in, Ark Invest’in Bitcoin ETF müracaatına ait kararını erteleme kararı, haber gündemde öne çıkan başlıklar ortasında yer alıyor.

Bununla birlikte geçmişe yönelik tezlerin ortaya çıkarılması için çalışmalar devam ediyor. FTX’in Kurucu Ortağı Sam Bankman-Fried’in kefalet şartları iptal edildi. Ünlü isim, şahitlerin sözlerini değiştirmeleri için korkutma ve tehdit etme savlarının akabinde nezaret altında tutuluyor.

Foreks Haber Merkezi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap