Bitfinex Saldırganları, 2.5 Milyar Dolar Pahasında Bitcoin Taşıdı

Bitfinex Saldırganları, 2.5 Milyar Dolar Pahasında Bitcoin Taşıdı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitfinex Saldırganları, 2.5 Milyar Dolar Pahasında Bitcoin Taşıdı

Kripto varlık alım satım platformu Bitfinex’ten 2016 yılında çalınan fonların bir kısmı ettirildi. Yaklaşık 2.5 milyar dolara karşılık gelen 64.643 BTC, 21 farklı işlemle bilinmeyen cüzdanlara taşındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Önde gelen kripto varlık alım satım platformlarından Bitfinex, 2016 yılında 119.756 BTC kaybetmesi ile sonuçlanan bir saldırıya maruz kalmıştı. Bugün itibariyle saldırganlar, bu fonların 64.643 BTC kadarını hareket ettirerek, irili ufaklı 21 işlem ile bilinmeyen cüzdanlara aktardı. İşlem, kripto varlık izleme botu Whale Alert tarafından tespit edildi. Bir Bitfinex sözcüsü The Block’a yaptığı açıklamada, bu fonlar ile birlikte çalınan fonların neredeyse tamamının (%99.9) taşındığını söyledi. Kalan 14 Bitcoin ise henüz taşınmadı.

Bitfinex’in saldırıya uğradığı dönemde çalınan fonlar 66 milyon dolar ediyordu. Bugünün fiyatlarıyla ise yaklaşık 5 milyar dolara karşılık geliyor. Çalınan fonları kurtarmaya çalışan platform, şimdiye kadar 50 BTC’yi kurtarmayı başardı. Sözcü, platformun bu fonları kurtarmak için kolluk kuvvetleri, kripto varlık alım satım platformları ve cüzdan sağlayıcıları ile küresel olarak çalışmaya devam ettiğini söyledi.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap