Bitfinex Geri Adım Attı! Beklenen ICO Yapılmayacak

Bitfinex Geri Adım Attı! Beklenen ICO Yapılmayacak

Paylaş
Bitfinex Geri Adım Attı! Beklenen ICO Yapılmayacak

Önde gelen kripto para borsalarından birisi olan Bitfinex, daha önce yapılan açıklamanın aksine yeni yayınladığı bildiride, internetin tanınan ismi Kim Dotcom‘ın kripto parasının ICO’sunu yapmayacağını belirtti.

Kim Schmitz olan ismini Kim Dotcom olarak değiştirilen girişimcinin bu kadar tanınmasının sebebi ise, Megaupload.com olarak bilinen dosya paylaşım sitesi. ABD şu an için Yeni Zelanda’da yaşayan Dotcom’ın kendisine iade edilmesini talep etmekte ve Dotcom ”ABD tarihinin en büyük telif hakkı ihlali” ile suçlanıyor.

Bitfinex’in Kendi Sıkıntıları Var

Kim, 30 Ekim tarihinde yaptığı açıklamada kendi kripto parasının gelirinin yüzde 10’unu Wikileaks’e ve Julian Assange’e vereceğini de bildirmişti ve ilginç şekilde Bitfinex’in kararı da bu tarihten sonra değişti. Bitfinex kripto para borsası da şu sıralar kripto para tarihinde açılan en büyük davalardan birisi ile karşı karşıya ve 2017 yılında Bitcoin (BTC) fiyatını Tether (USDT) ile maniple etmekle suçlanmakta. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Bitfinex’in bu dava arifesinde ABD tarafından aranan birisinin kripto parasının ICO’sunu düzenlemesi, kesinlikle çok daha olumsuz bir görüntü ortaya koyabilirdi ve kararın bununla alakalı olduğu tahmin edilmekte.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap