Bitfinex fonlarını aklamakla suçlanan çift savcıyla anlaştı

Bitfinex fonlarını aklamakla suçlanan çift savcıyla anlaştı

Paylaş
BTC Piyasası: Bitfinex fonlarını aklamakla suçlanan çift savcıyla anlaştı

2016 yılında Bitfinex’in çalınan fonlarını aklamakla suçlanan çift savcı ile muahedeye vardı.

Bitfinex’in çalınan fonları ile alakalı dava bugün sonuca bağlandı. Davada çalınan fonları aklamak ile suçlanan New York’lu çift savcı ile bir mutabakata vardı.

Bitfinex fonlarını aklamakla suçlanan New York’lu çift muahedeye vardı

2016 yılında Bitfinex‘in hacklenmesiyle ilgili olarak milyarlarca doları kripto para aklamakla suçlanan New Yorklu bir çift, federal savcılarla savunma mutabakatı imzaladı. Ilya Lichtenstein ve Heather Morgan, önümüzdeki ayın başlarında bir savunma duruşmasına katılmaya hazırlanıyor. Federal savcılar, çiftin “büyük heyet tarafından bilinen ve bilinmeyen öteki kişilerle” komplo kurduğunu argüman ediyor.

BTC Piyasası: Bitfinex fonlarını aklamakla suçlanan çift savcıyla anlaştı 1

Heather Morgan, “Razzlekhan” ismiyle tanınan bir rapçi olarak biliniyor ve geçen yıl Ilya Lichtenstein ile birlikte tutuklandı. Komplo kurmak ve kara para aklamak için ABD’yi dolandırmakla suçlandı.

Bitfinex ise bu ayın başlarında, 2016 yılında yaşanan hackten 312.000 dolar nakit ve yaklaşık 2.000 dolar bedelinde Bitcoin Cash’i kurtardığını açıkladı. Lakin, çiftin suçlandığı kripto para aklama olayıyla ilgili olarak mahkeme süreci devam ediyor ve savunma muahedesi, gelecekteki duruşmalarda ikili yöneltilen suçlamalara karşı savunmalarını organize etmelerine yardımcı olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap