Bitfinex, Bitcoin’i rezervlerine ekliyor

Bitfinex, Bitcoin’i rezervlerine ekliyor

Paylaş
BTC Piyasası: Bitfinex, Bitcoin’i rezervlerine ekliyor

Kripto borsası Bitfinex, süreç fiyatı karlarının bir kısmıyla Bitcoin (BTC) biriktiriyor.

The Block’un kaynaklarına dayandırdığı bir haberine nazaran, dünyanın önde gelen kripto borsalarından Bitfinex portföyünde Bitcoin tutuyor. Bitfinex’in ne kadarlık bir Bitcoin bulundurduğu bilinmese de borsanın süreç fiyatlarından elde ettiği gelirler ile Bitcoin tuttuğu aktarıldı. Bilançosunda Bitcoin barındıran Bitfinex, başkan kripto para ünitesine olan inancıyla dikkat çekti.

Bitfinex ve Tether, Bitcoin için inançlı

Lider kripto para ünitesi Bitcoin’in (BTC) destekçilerinden birisi de Bitfinex oldu. TheBlock’un yapmış olduğu habere nazaran, Bitfinex, bilançosunda Bitcoin tutuyor. TheBlock’a bilgiyi geçen kaynak, ölçü konusunda net bir bilgi vermedi.

BTC Piyasası: Bitfinex, Bitcoin’i rezervlerine ekliyor 1

TheBlock’un kaynağı, Bitfinex’in süreç fiyatlarından elde ettiği geliri bir kısmı ile Bitcoin tuttuğunu aktardı. Uzun vadeli bir taahhüt olarak bedellendirilen bu durum ile birlikte, borsanın kasasında Bitcoin rezervi yer alıyor. Bu, müşteri rezervi dışında borsanın varlığı olarak öne çıkıyor.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, geçtiğimiz günlerde X platformunda bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımında, kripto kesiminde yer alan paydaşların Bitcoin’e yine yatırım yapma siyasetine geçmesi gerektiğini savundu. Ardoino, Bitfinex’in Bitcoin katman-2 ağlarını destekleyerek daha ucuz ve süratli süreçlere öncülük ettiğini aktardı. Ayrıyeten Ardoino, Bitfinex’in Bitcoin’e ve Bitcoin teknolojisine yatırımlarda bulunduğunu açıkladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap