Bitdeer Technologies, madencilik inşaat projesi için fon başlattı

Bitdeer Technologies, madencilik inşaat projesi için fon başlattı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitdeer Technologies, madencilik inşaat projesi için fon başlattı

Bitcoin madenciliği şirketi Bitdeer Technologies, Bhutan’da gerçekleştireceği birinci faz madencilik inşaat projesi için 80 milyon dolarlık bir fon başlattı.

Wu Blockchain’in Cuma günü yaptığı bildirime nazaran, Bitdeer, Bhutan’da Bitcoin madenciliğine adanmış özel bir fon oluşturarak Güney Asya ülkesindeki operasyonlarını hızlandırmayı planlıyor.

Jihun Wu’nun madencilik şirketi birinci faz inşaat için 80 milyon dolarlık fon başlattı

Jihan Wu tarafından kurulan Singapur merkezli Bitcoin madenciliği şirketi Bitdeer Technologies, Bhutan’da gerçekleştireceği birinci faz madencilik inşaat projesi için 80 milyon dolarlık bir fon başlattı.

Bitdeer Green Bitcoin Fund ismi verilen bu fon, Bhutan’daki Bitcoin madenciliği operasyonlarından getiri elde etmeyi amaçlamaktadır. Altı yıl boyunca yatırım yapılacak olan fon, asgarî 5 milyon dolarlık yatırım eşiği ile başlayarak, birinci faz inşaat projesi için toplamda 80 milyon dolar toplamayı hedefliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitdeer Technologies, madencilik inşaat projesi için fon başlattı 1

Bitdeer, Bitmain’in yan kuruluşu olarak bilinmektedir ve Çinli madencilik teçhizatı üreticisi Bitmain ile irtibatlıdır. Son periyotlarda, Bhutan’da varlığını genişletmek için Druk Holding ve Investments isimli devlete ilişkin bir yatırım şirketiyle 500 milyon dolara kadar para toplamak üzere bir iştirak kurmuştu.

Jihan Wu, Bhutan’da gerçekleştirecekleri bu projeye dair heyecanını lisana getirerek, blok zinciri teknolojilerinin sürdürülebilir bir halde aktifleştirilmesi ve Bhutan’ın sıfır emisyonlu gücünden faydalanılması konusunda Druk Holding and Investments (DHI) ile işbirliğinden memnuniyet duyduklarını belirtmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap