Bitcoinlerinizi Kimse Donduramaz – Dev Banka Hong Kong Protestocularının Banka Hesabını Dondurdu

Bitcoinlerinizi Kimse Donduramaz – Dev Banka Hong Kong Protestocularının Banka Hesabını Dondurdu

Paylaş
Bitcoinlerinizi Kimse Donduramaz – Dev Banka Hong Kong Protestocularının Banka Hesabını Dondurdu

Kriptokoin – İngiliz çokuluslu yatırım bankası HSBC’nin, Hong Kong’daki iade yasasına karşı çıkan bir banka hesabını kapattığı ifade ediliyor.

Tasarı, Hong Kong’un özerk bölgesinde gerçekleşen protestoların arkasındaki ana nedenlerden biri durumunda. Kaynaklar, kapanmanın “protesto faaliyetlerini içeren geniş çaplı kitle fonlaması” ile ilgili olduğunu bildirdi.

Hong Kong Protesto Fonları Donduruluyor

HSBC, Hong Kong’un özerk bölgesinde gerçekleşen protesto eylemleriyle ilgili bir hesabın kapatılmasını istedi. Hong Kong Ekonomik Dergisi, protestolar için kitle fonlamasıyla ilgili olduğu iddia edilen hesaptaki fonların “hesabın orijinal kullanımıyla eşleşmediğini” bildirdi.

Konuyla ilgili haberde şu ifadeler yer alıyor:

“… Bu tür faaliyetleri destekleyen daha fazla sayıda kitle fonlaması faaliyeti ve grubu var. Kaynak, HSBC’nin kurumsal bankacılık müşterisine sahip olduğunu, çünkü protesto faaliyetlerini içeren geniş çaplı kitle fonlamasına yardımcı olduğunu açıkladı. Fon bağışını kabul etti ve iddia edilen hesabın fiili kullanımı hesabın orijinal kullanımı ile eşleşmedi. HSBC, geçen ay hesabın kapatılmasını istedi. ”

Kripto para birimi topluluğundaki bazı kişiler, bu eyleme muhalefetlerini seslendirmek için Twitter’dan konuyla ilgili açıklama yaptılar

Kripto Para Kullanıcılarının İzin Alması Gerekmiyor

Bankalar ve diğer finansal kuruluşların, açıklama yapmadan veya kısa bir süre önce hesapları kapattıkları veya fonları dondukları bilinmekte. Ancak, Bitcoin’in finansal işlemlerin bir aracı olarak ortaya çıkışı ve büyümesi nedeniyle, sorunlu fiat bankacılığına sansürsüz bir alternatifin Bitcoin ve diğer kripto para birimleri şeklinde var olduğu gerçeğine ışık tutmaktadır.

Bu, Venezuela veya Hong Kong gibi kargaşalı bölgelere hala büyük ölçüde fayda sağlıyor. Muhalifleri bastırmanın ekonomik kargaşa ya da devlet baskısı olsun bir yolu olarak kullanılan bu kısıtlamalara karşın Bitcoin taraftarları, kripto para birimlerinin adil ve özgür yanlarını vurguluyorlar.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap