Bitcoin’in İpi Bu Düzeye Bağlı! Kırarsa Bunları Bekleyin…

Bitcoin’in İpi Bu Düzeye Bağlı! Kırarsa Bunları Bekleyin…

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in İpi Bu Düzeye Bağlı! Kırarsa Bunları Bekleyin…

On-chain analisti Crazzyblockk’un tahlillerine nazaran, Bitcoin (BTC) boğaları 30.000 dolar üstü düzeyler için kritik bir direnç bölgesiyle karşı karşıya.

Bitcoin orta vadeli toparlanması bu başabaş bölgelerine bağlı

Piyasa uzmanı Crazzyblockk’e nazaran, Bitcoin’in 30.000 doların üzerine çıkabilmesi için 27.500 – 29.000 dolar aralığı kritik değere sahip. Lakin kısa vadeli yatırımcılar için durum biraz daha farklı.

Crazzyblockk, Yılbaşından Bugüne (YTD) müspet performans gösteren Bitcoin için uzun vadede büyük bir büyüme potansiyeli olduğunu söylüyor. Analistin kestirimleri, piyasa kıymeti ile gerçekleşen bedeli (MVRV) oranını temel alıyor. MVRV oranı, bir coin’in piyasa pahası ile “gerçek değeri” ortasındaki bağlantıyı gösteren bir metriktir. Yazım sırasında son durum şu biçimde:

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in İpi Bu Düzeye Bağlı! Kırarsa Bunları Bekleyin… 1

Crazzyblockk’un belirttiği üzere, şu anda MVRV oranı 1’in üzerinde. Bu oran, mevcut piyasa kıymetinin, gerçekleşen kıymetinden daha yüksek olduğunu gösteriyor. Lakin Crazzyblockk, kısa vadeli Bitcoin yatırımcıları için tıpkı şeyin söylenemeyeceğini de vurguluyor. Kısa vadeli yatırımcılar için piyasa güvensizliği hakim ve büyük bir dezavantaj kelam konusu. Tahlillerine nazaran:

MVRV Oranında hâlâ 1. düzeyin üzerindeyiz ve Sahiplerin Maliyeti aslına nazaran Gerçekleşen Emisyon Kıymeti < Piyasa Değeri”ne nazaran hareket ediyoruz.

27,500 dolar bölgesine dikkat

Analiste nazaran, Bitcoin (BTC)’in 30,000 düzeyini görebilmesi, 27,500 ile 29,000 dolar ortasındaki kritik bölgeye bağlı. Bu aralık, yatırımcıların ortalama maliyet bazında “kârda” olup olmayacaklarını belirler. Crazzyblockk, bu düzeylerin altında daha fazla vakit geçirilmesi halinde, üst istikametli trendin geri dönüşü için gerekli koşulların zorlaşacağını belirtiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in İpi Bu Düzeye Bağlı! Kırarsa Bunları Bekleyin… 2

Özetle, Bitcoin’in kısa vadede değil lakin uzun vadede yükseliş potansiyeli taşıdığını savunan Crazzyblockk, kıymetli bir ihtarda bulunuyor: Şayet Bitcoin, belirtilen düzeylerin altında daha fazla vakit geçirirse, bu, piyasadan likiditenin çekilmesine ve hasebiyle yükseliş trendinin geri dönüşünün gecikmesine neden olabilir.

Bu nedenle, Bitcoin fiyatının yakın gelecekteki performansı büyük ölçüde düzeylerin üstünde kalıp kalamayacağına bağlı olacak. Yatırımcılar ve piyasa gözlemcileri için bu, yakından izlenmesi gereken bir periyot olacak.

Bitcoin’in fiyat hareketi yükseliş eğilimi gösteriyor

Bu ortada, Bitcoin fiyat hareketi, fiyatın daha düşük düzeylere düştüğünü, RSI’ın ise daha yüksek en düşük düzeylere indiğini ortaya çıkardı. Bu tıp bir farklılık çoklukla bir pivot oluşurken gözlemlenir.

Ancak balinaların beklentilerin bilakis hareket ederek piyasayı manipüle ediyor olması da kuvvetle beklenen. Bu durumda, bu farklılık Bitcoin’in mevcut yükselişi sürdüreceğine dair çok sağlam bir işaret olmayabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in İpi Bu Düzeye Bağlı! Kırarsa Bunları Bekleyin… 3

Özellikle piyasada volatilitenin geri döndüğü görüldüğünden, daha fazla aşağı taraflı hareket hala bir mümkünlük olarak duruyor. Bu da opsiyonlar ve vadeli süreçler segmentindeki talebin son vakitlerde canlanmasından açıkça görülmektedir. Hem vadeli süreçler hem de opsiyon açık konumları son beş günde talepte artış kaydetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in İpi Bu Düzeye Bağlı! Kırarsa Bunları Bekleyin… 4

Daha yüksek volatilite daha fazla balina aktivitesini teşvik eder. Bu nedenle Bitcoin balinalarının da satın aldığını belirtmekte yarar var. Fakat ABD Merkez Bankası’nın (FED) bir sonraki faiz kararına ait belirsizlikler sürüyor. Daha yüksek faiz oranları muhtemelen mevcut yükselişi yarıda bırakacaktır. Btcpiyasasi.com olarak uzman görüşlerine bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap