Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Sıcak BTC Tahmini!

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Sıcak BTC Tahmini!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Sıcak BTC Tahmini!

Efsanevi trader Peter Brandt, Bitcoin fiyatının geleceği ve iddiaları hakkındaki görüşlerini lisana getiriyor. BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes ise BTC için bol sıfırlı fiyatlardan bahsediyor.

Efsanevi trader Peter Brandt: Bitcoin “Tepenin Kralı” olacak

Son vakitlerde, Bitcoin fiyatı için kimi analistler, 69.000 dolarlık mevcut tüm vakitlerin en yüksek düzeyine kıyasla 100.000 dolar ila 1 milyon dolar aralığında öngörüler paylaşıyorlar. Eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan, Mart 2023’te BTC’nin 90 gün içinde 1 milyon dolara kadar çıkacağını öngördüğünde haber yaptı. Yakın tarihli bir kestirimde Standard Chartered Bank, Bitcoin’in 2024’ün sonuna kadar 100.000 doları aşabileceğini ve kripto kışının geride kaldığını öngördü.

Efsanevi trader Peter Brandt, son 24 aydaki davranışları göz önünde bulunduruyor. Buradan hareketle, Bitcoin fiyatının beklentileri hakkında yükseliş görüşünü lisana getiriyor. Daha evvel, trader Bitcoin fiyatının 40.000 dolar aralığına ulaşmasının olası olduğunu öngördü. Brandt, son iki yıldır Bitcoin baskınlık modelindeki iniş ve çıkışlara dikkatleri çekiyor. Mevcut düzeyden bir kırılma görülürse BTC fiyatında büyük bir artış olacağı konusunda optimist olduğunu söylüyor. Bu bağlamda Brandt, şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin Baskınlık grafiği şu anda birden fazla üst ve alt hudut teması olan 24 aylık bir dikdörtgen oluşturdu. Şimdilik bu aralık sınırlayıcı. Fakat, bu aralığın kararlı bir halde kırılması büyük bir kıymete sahip olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Sıcak BTC Tahmini! 1

Genel olarak, Bitcoin’in ileriye dönük olarak kripto piyasası için yalnız “Tepenin Kralı” olabileceğini söylüyor. Şu anda BTC, en önemli kripto varlıkları ortasında toplam piyasa kapitalizasyonunun %45’ini oluşturuyor.

Arthur Hayes: BTC 1 milyon dolara ulaşmaya hazırlanıyor

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Silvergate ve Silicon Valley üzere birkaç büyük banka çöktü. Öte yandan Bitcoin (BTC) fiyatı son 60 günde %26 üzere muazzam bir artış gösterdi. Bitcoin, ortaya çıkan global bankacılık krizinin ortasında büyük bir artış kaydetmeyi başardı. Bununla birlikte, kripto para borsası BitMEX’in kurucu ortağı, bankacılık krizinin BTC üzerindeki tesirini dikkate alıyor. Bu krizin, Bitcoin bedelinin 1 milyon dolara ulaşmasına yol açacağına olan inancını hala destekliyor.

Raporlar, ABD’li yetkililerin çökmekte olan First Republic Bank hakkında acil kurtarma görüşmelerine başladığını gösteriyor. Bu kapsamda BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, diğer bir Cuma ve öbür bir ABD bankasının Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından tarihi bir çöküşün eşiğinde olduğunu belirtiyor. Hayes, First Republic Bank ile ilgili sorunun, az sayıda hazine bonosu ve çok sayıda ticari gayrimenkul kredisi tutan bilanço olduğunu kaydediyor. Lakin bu krediler bankacılık finansman programı için uygun teminatlar değildi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Sıcak BTC Tahmini! 2

Hayes, birtakım bankalar FRC’yi kurtarmaya karar verene kadar, bankacılık finansman programının başka kredi cinslerinin hafta sonu boyunca yeni basılmış dolarlarla takas edilmesine müsaade vermesinin beklendiğini de kelamlarına ekliyor. Ayrıyeten Hayes, ortaya çıkan bu durumun BTC fiyatını 1 milyon dolara çıkarmasını bekliyor. Yeni basılan dolarların sirkülasyona girmesi, birkaç trilyon daha ekleneceği manasına geliyor. Bu yüzden, bu gelişme Bitcoin’in bir basamak daha yükselmesini sağlayacak. Fed’in ABD banka bilançosunun daha büyük bir dilimini destekleyerek, sorunu çözmeye çalışacağını de kelamlarına ekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap