Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Korkutan Açıklama  

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Korkutan Açıklama  

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Korkutan Açıklama  

Bitcoin ve altcoin dünyasında isabetli yaklaşımlarıyla ünlü olan analist Peter Brandt bugün kıymetli açıklamalar yapıyor. Buna nazaran Peter Brandt Bitcoin’in “mega grafik deseni” spekülasyonunu reddediyor. Detaylara bakalım.

Deneyimli trader Peter Brandt’ın Bitcoin görüşü

Ünlü trader Peter Brandt, Bitcoin grafiğinde ortaya çıkan bir mega grafik modeli fikrini çürüttü. Bu, Bitcoin’in son 12 yılda değerli bir düşüş eğilimli yükselen takoz oluşturmuş olabileceğini öne süren “Northstar” isimli bir kullanıcı tarafından paylaşılan bir Bitcoin tahliline karşılık olarak geldi. Peter Brandt yükselen kama için kriterlere vurgu yapıyor.

Brandt bu bakış açısına karşı çıkmakta gecikmedi. Ayrıyeten yapılan müşahedenin yükselen kama kriterlerine uymadığını vurguladı. Ona nazaran, gerçek bir yükselen takoz, orta yüksek ve düşük düzeyler ortasında bir örtüşme gerektiriyor. Bu bağlamda Brandt, yükselen takozun farklı bir formasyondan çok Bitcoin BTC’nin fiyat trendinin bir bileşeni olduğunu ileri sürüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Korkutan Açıklama   1

Ayı piyasalarında yükselen takozlar

Yükselen takozlar ayı piyasalarında sıkça görülen bir teknik göstergedir. Fiyatlar üst istikametli trend izledikçe, pivot zirve ve taban noktaları zirve noktası olarak bilinen tek bir noktada birleşerek grafikte bu formasyonu oluşturur. Düşen hacimle birleştiğinde, yükselen bir takoz ayı piyasasının devam ettiğine işaret edebiliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Korkutan Açıklama   2

Takoz formasyonu traderlar ortasında yaygın olarak biliniyor. Fakat yükselen takozları taklit eden düzmece formasyonlar olabiliyor. Ya da aldatıcı formasyonlar da ortaya çıkabileceğinden, yatırımcılar dikkatli bu yaklaşımlara dikkat etmeliler.

Bitcoin’in yeni günlük adreslerindeki artış

Btcpiyasasi.com olarak haberlerimizde de yer verdiğimiz üzere hafta sonu kıymetli bir gelişme karşımıza çıktı. On-chain tahlil firması IntoTheBlock, Bitcoin ağında kıymetli bir gelişmeyi ortaya çıkardı. Bitcoin’in 2017’den bu yana en yüksek yeni günlük adres sayısına ulaştığı vurgular ortasında yer aldı. Öbür taraftan Bitcoin BTC’nin kuruluşundan bu yana ikinci en yüksek sayıya işaret ettiği bildirildi.

Kripto para analisti Ali tarafından belirtildiği üzere, yeni günlük BTC adresleri hafta sonu boyunca 527.000 ile yılın doruğuna yükseldi. Dingin alım satım faaliyetlerine karşın, bu artış BTC’ye olan ilginin arttığını gösteriyor. Buna ek olarak, artan iştirak, ağın kalıcı çekiciliğinin göstergesi durumunda. Öbür taraftan güvenilirliğinin bir delili olarak da yorumlanabiliyor. Öbür taraftan yazıyı yazarken Bitcoin’de değerli bir hareket de meydan gelmiş durumda. Bitcoin şu an 25 bin doların altına inmiş durumda. Bugün ayrıyeten 25.250 dolar düzeyinin death cross olduğu söz edilmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap