Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: Bu Düzey Kritik!

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: Bu Düzey Kritik!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: Bu Düzey Kritik!

Teknik analist Peter Brandt, bu hafta ivme kaybeden Bitcoin için kritik bir düzeye işaret etti. Ünlü kestirimci, bir kırılma durumunda boğaların haftalık grafiği de kaybedeceğini söylüyor.

Peter Brandt, Bitcoin fiyatında bir düşüş daha kestirim ediyor

Bitcoin fiyatı Salı gününden bu yana %12 kıymet kaybetti. Kripto ve pay senedi piyasaları, hafta sonu öncesinde şoklardan sert bir darbe aldı. Son aylarda yatay hareket eden ve nötr bir hissiyatta sahip olan Bitcoin, son düşüşle birlikte tekrar dehşet hissinin ortasında kaldı.

Btcpiyasasi.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere, son olumsuz fiyat hareketleri 20.000 dolar beklentilerini tekrar gündeme getiriyor. İddialarıyla ünlü teknik analist Peter Brandt ise bunun öncesinde boğaların kalesi olacak son bir takviye bölgesinden bahsetti. Brandt’e nazaran 24.800 dolar teknik açıdan umutların canlı kalacağı son düzey olacak…

BTC Piyasası: Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist: Bu Düzey Kritik! 1

Yukarıdaki grafiği paylaşan teknik analist, BTC fiyatının aksi baş-omuz modeli üzerindeki boyun çizgisini tekrar test ettiğini gösteriyor. Bu nedenle, BTC fiyatının kısa vadede düşeceğini öngörüyor. Bilhassa, 24.800 doların altında bir kapanışın günlük ve haftalık grafiklere ziyan vereceği konusunda uyarıyor. Bitcoin fiyatı şu anda bu düzeyden 1.000 dolar üstte 25,882.46 dolar bölgesinde süreç görüyor.

Peter Brandt tek değil, birden fazla analiste nazaran 25.000 dolar kritik

Başka bir yerde, uzman piyasa analisti Rekt Capital, Bitcoin’in teknik indikatörlerinin hayli düşüş eğilimli olduğuna dikkat çekiyor. Analiste nazaran kelam konusu çift zirve formasyonu tamamlanmış durumda. Bu nedenle BTC fiyatı yakın bir vakitte 26 bin dolar düzeylerine yanlışsız bir düşebilir. Bu durum, takviye yerine direnç düzeyi olarak 26 bin doların kıymetli olduğunu işaret ediyor.

Ünlü kripto analistleri CrediBULL Crypto, Crypto Tony ve Crypto Birb ise düşüş dalgasının akabinde yeni fırsatları gözlüyor. Analistler, 25 bin dolar bölgesinin Bitcoin satın almak için uygun olacağını söylüyor. Bu ortada, CrediBULL Crypto, Bitcoin’in 25.000 dolara düşmeden tekrar yükselişe geçeceğini öngördü. Analist, misal bir piyasa düzeltmesinin daha evvel de yaşandığını belirtiyor. Bu nedenle, BTC’nin ATH düzeyine erişmeden evvel emsal hareketleri gösterebileceğini söylüyor.

24.800 dolar boğaların son kalesi olacak

Peter Brandt ise, “Bitcoin’deki düşüş, altta yatan aykırı H&S’deki boyun çizgisini bir kere daha test ediyor. 24’ün 800 altında bir kapanış, günlük ve haftalık grafiklere ziyan verir” açıklamalarına yer verdi. Kripto boğalarının bu düzeyleri kesinlikle korunması gerektiğini altını çizdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap