Bitcoin’in Gelecek Eğilimi Bu İndikatör ile Belirlenebilir

Bitcoin’in Gelecek Eğilimi Bu İndikatör ile Belirlenebilir

Paylaş
Bitcoin’in Gelecek Eğilimi Bu İndikatör ile Belirlenebilir

Kriptokoin – Bitcoin’in gelecek eğilimi nasıl olacak şeklindeki bir sorunun cevabını hepimiz merak ederiz. Bitcoin fiyatı 20 haftalık hareketli ortalamasına (MA) ulaştı ve şu an bu ortalamanın üstünde hareket etmeye çalışıyor.

20 haftalık hareketli ortalama, Aralık 2018’den bu yanatrendin yönünün kusursuz bir yordayıcısı oldu. Bitcoin fiyatı bu ortalamanın herüstüne çıktığında, yukarı doğru hareketini sürdürdü ve bunun tersi de oldu.

MA şu anda düşüş trendi direnç çizgisine denk geliyor veüstündeki bir kırılmanın yukarı doğru yeni bir hareketi başlatabileceğini gösteriyor.

Bitcoin yatırımcısı ve YouTuber @themooncarl, bir Bitcoin fiyat grafiğinin fiyatın 20 haftalık hareketli ortalama ile olan ilişkisini ana hatlarıyla belirtmiş durumda. 20 haftalık MA’nın üzerine çıkamamanın 6000 doların altında bir düşüşe yol açabileceğini, başarılı bir kırılmanın ise 9450 dolara yol fiyatı taşıyabileceğini ifade ediyor.

Bitcoin’in 20 Haftalık Hareketli Ortalaması

2018 düşüş trendi sırasında, Bitcoin fiyatı 20 haftalıkMA’ya tepki vermedi – çünkü fiyat iki kez yükseldi ve sonra hızla tersinedöndü. Bununla birlikte, Aralık 2018’de 3200 $ seviyesine ulaştığından, fiyatın20 haftalık MA ile ilişkisi, trendin yönünü belirlemede etkili oldu:

İlk olarak, Bitcoin fiyatı Mart 2019’da bunun üzerine çıktı – Haziran’a kadar devam eden yukarı doğru hareketi başlattı.

Daha sonra Eylül ayında bu MA’nın altındaki çöküş,konsolidasyon aşamasına bir son verilmesi ve bir sonraki düşüş eğilimininbaşlangıcı oldu.

Benzer şekilde, fiyat Ekim ayında MA’yı tekrar test etti (ancak kırılamadı) ve şu anda MA’nın üzerine çıkmak için başka bir girişimde bulunuyor.

Hedeflerin Geçerliliği

Kırılma hedefi 9450 dolar olarak veriliyor. Düşüş için kesinbir hedef olmasa da, tweet 6000 $ ‘ın altında değerler öneriyor.

Değerler fiyat karşılığına bağlı olarak biraz farklılıkgösterse de, 9400 $ – 9600 $ alanı destek ve daha sonra direnç olarak hareketetti, bu da işaret edilen seviyeyi önemli hale getirdi ve olası bir hedefolarak doğruladı.

Öte yandan, Mart 2020’de kanalın destek hattına denk gelen 6000 doların altındaki en yakın destek alanı 5200 dolar olarak bulundu.

Kırılma Hedefi

Fiyatın çıkması durumunda, daha uygun bir hedefin 10.250 $‘da bulunabileceğine inanıyoruz. Bu, mevcut düşüş trendinin 0.618 Fibseviyesidir. Bunun nedeni, orijinal hedefin 9450 dolar (0,5 Fib seviyesi)azalan direnç çizgisine çok yakın olmasından kaynaklanıyor.

Kabaca altı aylık inen bir direnç çizgisinin üzerinde bir kırılmanınardından güçlü bir yukarı doğru hareket gelir. Bitcoin fiyatı 9450 $ ‘aulaşacak olsaydı, bu sadece azalan direnç çizgisinin üzerinde yaklaşık 650 $’lıkhareket anlamına gelir.

Bu nedenle, noktalı çizgilerin kesikli çizgilerden daha muhtemel bir fiyat hareketini temsil ettiğine inanıyoruz.

Bitcoin Aşağı Yönlü Kırılma Hedefi

Bitcoin fiyatı 20 haftalık MA’nın üzerine çıkmasa bile,birkaç nedenden dolayı 6000 doların altında bir düşüşün olası olduğunudüşünmüyoruz:

7400 $ – 7600 $ destek alanı çok önemli. Fiyat, Kasım ayındafiyatın düşmesinden önce Haziran 2019’dan bu yana destek görevi gördü. Bununlabirlikte, BTC birkaç uzun alt fitil oluşturduğundan ve yukarı doğru hareketettiğinden, düşük fiyat seviyeleri sürdürülemedi. Bu başarısız düşüş, 7400-7600dolarlık alanın gelecekte fiyat için destek sağlayacağını göstermekte.

Fiyat düşse bile, uzun alt fitillerin yaratıldığı 6400-6800dolar arasında küçük bir destek olmalı.

Son olarak, kanalın azalan destek hattı şu anda 6000 doların üzerinde ve Şubat başında 6000 doların altına düşecek.

Sonuç olarak, 20 haftalık MA, trendin yönünü ölçmek için kullanılabilir. Üstündeki bir kırılma ve azalan direnç çizgisi fiyatı 10.200 dolara götürebilir. Bunun gerçekleşmemesi durumunda 7400-7600 dolarlık destek alanını BTC yeniden test edecek.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap