Bitcoin’in (BTC) İpleri, Satıcıların Elinde

Bitcoin’in (BTC) İpleri, Satıcıların Elinde

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in (BTC) İpleri, Satıcıların Elinde

Piyasayı sarsan haberler ile düşüş eğilimine geçen Bitcoin’de (BTC) satıcıların üstünlüğü devam ediyor.

Son iki gün içersinde yüzde 7,80 kıymet kaybeden BTC, kripto piyasasını sarstı. ABD’nin BTC sattığı savlarının tekrardan gündeme gelmesi, kripto yatırımcılarında kaygı yaratmıştı. Kripto varlıklarını satış istikametli kullanan yatırımcılar, BTC’nin fiyatını aşağıya çekmeye devam ediyor. Pekala ya bu olaylar doğrultusunda BTC grafiği ne durumda?

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

BTC tarafında satış hakimiyeti devam ediyor. 28.300 Dolardan düşüşe başlayan kripto paraların önderi, yeni olarak 26.288 dolardan süreç görüyor. Yakın vakitte çıkan ABD’nin BTC sattığı argümanları, düşüşü tetikleyen esas ögelerden biri olmuştu. Dayanaklar birbir kırıldığı BTC’de, alıcılar kendini gösteremezse fiyat sırasıyla 25.876 ve 25.257 dolara düşebilir.

Güncel olarak orta fiyattan alıcı bulan kripto paraların önderi, 26.800 doları aştığı takdirde tekrar güç kazanabilir. BTC’de yükseliş taraflı beklentilerin oluşabilmesi ismine Fud haberlerin azalması, ana kriterlerden biri. Bu şartların sağlandığı durumda ise BTC’de sırasıyla 27.247 – 28.200 – 28.775 – 29.250 ve 30.000 dolar dirençleri hedeflemek mümkün olabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’in (BTC) İpleri, Satıcıların Elinde 1

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap