Bitcoin’i 20,000 dolardan açığa satan borsacı, şu anki stratejisini açıkladı

Bitcoin’i 20,000 dolardan açığa satan borsacı, şu anki stratejisini açıkladı

Paylaş
Bitcoin’i 20,000 dolardan açığa satan borsacı, şu anki stratejisini açıkladı

Bir kripto para trader’ı, eski serbest yatırım fonu yöneticisi ve eski IMF ekonomisti olan Mark Dow, Bitcoin’deki mevcut stratejisini paylaştı.

Dow, lider kripto paranın fiyatı 20,000 dolara dayandığında açtığı başarılı kısa (short) pozisyonla kripto para topluluğunda ün yapmıştı.

Başarılı borsacı, Bitcoin’i zirve seviyelerinde açığa satma kararı almış, bundan yaklaşık bir yıl sonra ise fiyat yüzde 80’in üzerinde düşmüşken pozisyonunu kapattığını ilan etmişti. Dow o gün, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, “İşim bitti. Bu şeyi sıfırlamak için uğraşmak istemiyorum.” demişti.

Aynı isim, şimdiki Bitcoin stratejisini de açık etti. Dow, Bitcoin’in fiyatı, Ekim ayının sonlarında Çin Devlet Başkanı’nın Blockchain açıklamasıyla 10,000 doların üzerine çıktıktan kısa bir süre sonra yayınladığı bir yazının kilidini kaldırarak Twitter’daki takipçileri ile paylaştı. Ekonomist, söz konusu yazıda BTC’nin bir satın alma fırsatından önce net bir dip oluşturması gerektiğini söylüyor.

Dow, “Büyük bir satış dalgası ya da düşüş trendinden sonra daha uzun vadeli bir pozisyon için güvenli bir giriş noktası elde etmeden önce onarılması gereken genellikle çok fazla teknik hasar meydana gelir. Hızlı bir büyük yükseliş, bunu düzeltemez.” ifadelerini kullanıyor.

Ardından Dow, 2018 yılının Aralık ayından 2019’un Mart’ına kadar görülen fiyat hareketlerinin büyük bir düşüş sonrasında sağlam bir taban oluşturmaya “mükemmel” bir örnek olduğunu vurguluyor. Aşağıdaki grafikte görülebildiği gibi, analistin bahsettiği dönemde en büyük kripto paranın fiyatı sürekli olarak 3000 – 4000 dolar aralığında gidip gelmişti.

Kaynak: Behavioralmacro.com

Dow, daha sonra bir tür taban oluştuğunu ve teknik/psikolojik hasarın onarıldığını hissedene kadar grafikte yükseliş görmediğini belirtiyor.

Ayrıca Dow, Haziran ile Eylül ayları arasında oluşan 9500 – 10,000 dolar alanındaki desteğin artık tepe direncine dönüştüğünün altını çiziyor.

Kaynak: Behavioralmacro.com

Ekonomist, dün de Twitter hesabında “Bitcoin ölüyor” şeklinde bir iddiada bulundu.

Son olarak Dow’un, 2013 yılında Bitcoin henüz 100 dolar seviyelerindeyken “Altın bir aptallık vergisidir. Bitcoin bir paranoyak aptallık vergisidir.” ifadelerini kullandığını not etmek gerekiyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap