Bitcoin’e Rekor Kırdıran İşlemler, Bakkt ve SegWit’ten Geldi!

Bitcoin’e Rekor Kırdıran İşlemler, Bakkt ve SegWit’ten Geldi!

Paylaş
Bitcoin’e Rekor Kırdıran İşlemler, Bakkt ve SegWit’ten Geldi!

Kriptokoin.com – Bakkt Volume Bot (Bakkt Bot), borsanın bugün çok yüksek hacimli bir rekor gördüğünü bildirdi ve şu ana kadar 20,3 milyon dolar değerinde sözleşmeye imza attı. Bu, Bitcoin piyasasının şu an 7.000 doların biraz üzerinde olan son zamanların en düşük seviyelerine kaymasıyla oluyor. Ayrıca Bitcoin’de SegWit işlemlerinde de yeni bir zirve kaydedildi.

Bitcoin’de Bakkt rekoru: 20,3 milyon dolar değerinde sözleşmeye imza atıldı!

Son birkaç gün Bitcoin’in düşüş yönlü fiyat harekeleri nedeniyle yatırımcıları zorladı. Buna rağmen, kurumsal vadeli işlem platformu Bakkt, bazı ilham verici haberleri açıkladı. Birkaç saat önce, platform 1.863 Bitcoin sözleşmesini kaydetti. Bakkt’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi, 8 Kasım’da 1.756 Bitcoin sözlemesi  ile kaydedildi (15,6 milyon dolar). Son verilerle Bakkt yeni bir rekora imza atıyor. Açıkçası, bu piyasa koşullarına rağmen borsada büyümenin devam ettiğini gösteriyor. Kriptokoin geçtiğimiz günlerde biraz yavaş bir başlangıç ​​olmasına rağmen, Bakkt’ın yatırımcıların şirketten görmeyi umduğu büyümeyi göstermeye başladığını bildirdi.

Yakında Singapur’da piyasaya sürülecek olan nakit anlaşmalı Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin duyurulmasıyla birlikte, kurumsal platform için her şey olumlu görünüyor. Tabii ki bu gelişmenin, lider kripto para birimi veya piyasa için iyi bir şey olduğunu herkes kabul etmiyor. Birkaç dakika içinde, kurumsal para toplandığında her zaman olduğu gibi manipülasyon iddiaları manşetleri süslüyor. Bazı uzmanlar, bu yönde olası yorumlar sunmak için devreye girdiler bile…

Bitcoin’de SegWit işlemlerinde de yeni bir zirve kaydedildi

Bitcoin’de başka bir alanda da rekor kırıldı. Bitcoin’de işlem ücretlerinin azaltılması ve hızın artırılmasını sağlayan bir teknoloji olan SegWit işlemlerinde yeni bir zirve kaydedildi. Segwit.space‘de elde edilen verilerine göre, SegWit’le yapılan Bitcoin transferleri, keskin artarak yeni bir rekor kırdı ve tüm işlemlerin yüzde 64’ünü kapsadı. Bu rakamlar SegWit tarihindeki en yüksek seviyelere işaret ediyor. SegWit’te bir önceki ATH ise, 5 Ekim 2019’da yüzde 61,7 oranıyla kaydedildi.

Wall Street Bitcoin’i yok eder mi yoksa güçlendirir mi?

Bazı kullanıcılar, Wall Street’teki yatırımcıların kripto para piyasasını manipüle ettiğini şiddetle savunuyor. Birçok yönden, Bakkt gibi platformlar, merkezi olmayan varlık topluluğunun hakim ilkelerine aykırıdır. Bunun Bitcoin için ne anlama geldiğine bakılmaksızın, Bakkt’ın pazardaki bu sıkıntı anında bile yeni zirvelere ulaşması büyüleyicidir. Bu durum bir sonraki boğa koşusu sırasında platformun neler elde edilebileceği hakkında insanları heyecanlandırıyor.

Elbette ki bazı uzmanlar, bu alandaki kurumsal girişimi engellemeye devam edecekler, çünkü onlara göre büyük yatırımcılar piyasanın doğasına zarar veriyor ve fiyatların ciddi dalgalanmasına neden oluyor. Ancak karşıt görüşü savunanlar ise kripto para birimini ana akıma getirmek için bunun gerekli bir yol olduğu da iddia ediyorlar. Wall Street Bitcoin’i yok eder mi yoksa güçlendirir mi? Bu sorunun cevabını piyasa olgunlaştıkça hep birlikte göreceğiz. Bakkt ile ilgili diğer haberler için “Bakkt’ın Nakit Ödemeli Bitcoin Vadelilerinin Piyasaya Çıkış Tarihi Netleşti!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap