Bitcoin'e Karşı Güçlenen Ethereum'da Sırada ne Var?

Bitcoin'e Karşı Güçlenen Ethereum'da Sırada ne Var?

Paylaş
Bitcoin'e Karşı Güçlenen Ethereum'da Sırada ne Var?

Kriptokoin – Ethereum son zamanlarda Bitcoin karşısında yükselişe geçti. Geçen ayın sonundaki 0.018 BTC seviyesinden 0.0206 BTC seviyesine yükseldi.

Halen, 0.0203 civarında işlem görmekte olan Ethereum bitcoin’e karşı değer kazanmakta ve dolayısıyla fiyat daha fazla artmakta.

ETH/BTC Price, Nov 2019

Ethereum bugün yüzde 2’ye varan oranda bir artışla 190 dolara ulaşırken, Bitcoin de biraz değer artışı yaşadı. Ancak artış yüzde 0,5 seviyelerinde oldu.

Bu, belki küçük bir altcoin sezonu durumuna işaret edebilir veye bir altcoin geçit töreninin başlangıcı olabilir.

Eğere bir altcoin sezonu olursa o zaman bu sezon muhtemelen Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin yüzde 67’den biraz fazla olması nedeniyle olabilir.

Elbette, Bitcoin’in neden bu kadar fazla dikkat çekmesinin pek çok nedeni var ancak diğer koinlerin de buna dahil olması için en az bir neden var:

Bitcoin fees, Nov 2019

Bu, kısıtlı bloklar altında önerilen ücret modelinin başarısız olduğunu açıkça gösteren bir grafik.

Bu tabloya göre, 22 Aralık 2017 tarihinde, yaklaşık 300 bin işlem için bir günde 22.7 milyon dolar ücret ödendi.

Nisan 2018’de 100 bin dolarlık seviyeye düştü. Bu Nisan, ücretler fiyatlara paralel olarak yükselmeye başladı ve Temmuz ayında bir günde 2,5 milyon dolar madencilere ödendi.

Yine geçen ay 100 bin dolara kadar düştü ve 2016 yılındaki ilk seviyeye ulaştı. Ancak Pazartesi günü, yaklaşık yarım milyona yükseldi.

Bunun gösterdiği şey, ilk olarak, Bitcoin’de fiyatla ilgisi olmayan belli bir ekonomik faaliyet seviyesinin olduğu ve bu seviyenin yaklaşık 100 bin ile 200 bin dolar ücret arasında olduğu.

Seviye değişmedi

Bu seviye iki yıl boyunca değişmedi, çünkü muhtemelen büyüme için fazla yer yok.

Elbette Lightning Network var, ama şimdi neredeyse iki yıl boyunca herkes gerçekten işe yaramadığını görebiliyor Çünkü insanların kullanması için kullanıcı dostu olmasının yanı sıra bir tavuk ve yumurta sorunu da var.

10 MB / sn indirme hızları artık yeni normal değerler olsa bile, gerçek çözümler Bitcoin içinde değerlendirilmemekte.

Bu nedenle, tartışmalı olarak ekonomik aktivitenin büyümesinin tek yolu Ethereum veya BCH gibi diğer ağları kullanmak.

Bu, tartışmaya açık bir şekilde Bitcoin’in pazar payının düşebileceği anlamına gelirken, dolar karşısında fiyatı hala artabilir.

Bunun nedeni kullanımın bir yardımcı program olmasına rağmen, durgunluk da elbette spekülasyon olduğu gibi bir tür yardımcı program olabilir.

Aynı zamanda hangi koinin daha hızlı yükselebileceğini de dikkate alabilen bir spekülasyon bu. Dolayısıyla, Litecoin artışı olarak orandaki volatilite, Ethereum’u zorlayan Stellar yükselişine yol açmakta.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap