Bitcoin’den Tarihi Rekor: 8,9 Milyar Dolar Aşıldı!

Bitcoin’den Tarihi Rekor: 8,9 Milyar Dolar Aşıldı!

Paylaş
Bitcoin’den Tarihi Rekor: 8,9 Milyar Dolar Aşıldı!

Kriptokoin.com – Bitcoin’de 8,9 milyar dolar dün öğleden sonra bir saat içinde zincir halinde taşındı. Bitcoin bu işlemlerle tarihinin en yüksek saatlik USD işlem hacmini kaydetti.  4 Aralık’ta bir saat içinde transfer edilen 8,9 milyar dolar değerindeki BTC’ler sadece kripto paralarını değiştiren borsalarının hareketlerini yansıtıyor.

Bitcoin tarihinin en yüksek saatlik USD hacmini kaydetti: 8,9 milyar dolar!

4 Aralık’ta Bitcoin, tarihinin en yüksek saatlik USD hacmini kaydetti. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, BTC’de 8,9 milyar dolardan fazla tutar zincir üzerinde hareket ettirildi. Yatırımcılar bunun çok imrenilen bir kitlesel benimsenme işareti olduğunu düşünebilir, ancak bu devasa işlem artışının arkasında daha önemsiz bir neden var. Yeni tarihi işlem kaydı, güvenlik nedeniyle devasa cüzdanlarını değiştiren kripto para birimi borsalarının işlemlerinden kaynaklanıyor.

Büyük balina işlemlerinin takipçisi Whale Alert hizmeti, büyük kripto transferlerine yakından bakılmasını sağladı. Son zamanlarda Twitter’da bilinmeyen menşeli cüzdanlar arasında birden fazla 400 milyon dolarlık transferde bir sıçrama yaşandı. Bir süre sonra, yüzmilyonlarca dolarlık Bitcoin cüzdanlarını küçük parçalara bölme işlemi sırasında “hack” saldırısı olduğuna yönelik söylentiler piyasayı karıştırdı. Ancak sonuç olarak, bu işlemlerin kripto para borsaları tarafından güvenlik nedeniyle yapıldığı anlaşıldı.

Bitcoin yine şaşırttı: 500 dolardan fazla arttı, sonra kazançlarını buharlaştırdı!

Bitcoin, benimsenmeye katkı sağlamayan yeni işlem kaydının yanı sıra, aynı gün birkaç son derece değişken fiyat hareketi sergiledi. Kriptokoin tarafından daha önce bildirildiği üzere, BTC fiyatı birkaç dakika içinde aniden yaklaşık yüzde 8 arttı ve daha sonra bu kazançlarını kaybetti ve fiyat bir geri çekilme gördü.

CoinMarketCap verilerine göre, BTC basın saatinde 22,4 milyar dolar seviyesini geçen günlük işlem hacmi ile 7.370 dolardan el değiştiriyor.  Kripto paraların amiral gemisi şu anda 133,2 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin’le ilgili kritik haberler için “Bitcoin Tahminleri Tutan Analistler, BTC’nin Sıradaki Adımını Açıkladı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap