Bitcoin’deki satış baskısı bir geri dönüş sinyali mi?

Bitcoin’deki satış baskısı bir geri dönüş sinyali mi?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin’deki satış baskısı bir geri dönüş sinyali mi?

Investing.com – Son merkezi borsa bilgileri, Bitcoin yatırımcıların agresif formda satış durumu (short) aldıklarını gösteriyor.

Blockchain tahlil platformu Santiment, son paylaşımında Bitcoin yatırımcılarının vadeli kripto borsası Deribit ve Binance’te agresif biçimde BTC short konumu açtıklarını ortaya koydu. Santiment tarafından ortaya atılan senaryoda BTC fiyatının mevcut short durumları tasfiye edecek ölçüde muhtemel artışının akabinde kripto paranın 30.000 dolar kapısına hakikat hareket edebileceği görüşü sunuldu.

Bitcoin piyasasında bir satış durumu sıkışması üzerinde duran Santiment analistleri, geçmiş devirlerde bu şekil geri dönüşlerin sıkça yaşandığına dikkat çekiyor. O denli ki Bitcoin fiyatı, geçen haftanın taban düzeylerinden %10’u bulan yükseliş kaydetti. Lakin şimdi satış baskısı bertaraf edilmezken Bitcoin bugün %1,5’in üzerinde düşüşle 26.600 dolar bandına geriledi.

Fed’in dün faizi sabit bırakmasının akabinde önümüzdeki periyotlarda faiz artışının devam edebileceğine yönelik güçlü sinyaller vermesi piyasada belirsizliğin korunmasına neden oldu. Bu da geçen hafta 25.000 dolar bölgesindeki taban düzeyden gelen alımların kâr satışına dönmesine neden olarak negatif görünümü destekledi.

Bitcoin ve kripto para piyasası genel olarak katalizör eksikliğinden ötürü mevcut global meçhullüğü fiyatlamaya devam ediyor ve satış baskısı altında kalıyor. Lakin Santiment’in üzerinde durduğu short konumlarındaki tartının artışına reaksiyon olarak karşıt konumlardaki mümkün bir artış, tasfiyeleri tetiklerse Bitcoin fiyatının kısa vadede bir sıçrama yapabileceği görülebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap