Bitcoin’deki düşüş sırasında Binance’te REN fiyatı %98 geri çekildi

Bitcoin’deki düşüş sırasında Binance’te REN fiyatı %98 geri çekildi

Paylaş
Uzman Coin: Bitcoin’deki düşüş sırasında Binance’te REN fiyatı %98 geri çekildi

Piyasa değeriyle en büyük kripto para, kısa sürede yaklaşık 10 bin dolarlık bir düşüş yaşarken bazı kripto paralarda da ani fiyat kırılmaları görüldü.

Örneğin Binance üzerinde REN fiyatı, 1 dolar seviyesinden yüzde 98 düşüşle 0.015 doları gördü. Kripto para, daha sonra bu noktadan hızlı bir dönüşle 0.90 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Bu ani fiyat hareketinin kaldıraç etkisiyle meydana geldiği düşünülüyor.

Binance üzerinde REN/USDT grafiğiİlginizi çekebilir | Bitcoin neden düştü?

Öte yandan Ethereum tabanlı merkezi olmayan borsa Perpetual Protocol’de de ETH fiyatı 877 dolara kadar geri çekilme yaşadı.

Perpetual Protocol’de ETH fiyatı

Böyle fiyat hareketleri, Bitcoin’de bugünkü gibi sert düşüşlerin yaşandığı anlarda görülebiliyor. Geçtiğimiz Şubat ayında Kraken üzerinde Ether fiyatı 700 dolara düşmüştü. O esnada Ether’in ortalama piyasa fiyatı ise 1600 dolardı.

Bitcoin’deki düşüş, özellikle türev tarafında büyük kayıplar getirdi. Bybt tarafından sağlanan verilere göre, son 24 saatte kripto paralar üzerinde türev işlem yapan 1 milyon 90 bin trader’ın pozisyonu tasfiye edildi. Bunların büyük çoğunluğunu ise uzun (long) pozisyonlar oluşturuyordu. Geride kalan 24 saatte tasfiye edilen pozisyonların toplam değeri ise 10 milyar 260 milyon doları buldu. En büyük tekil tasfiyeyse Binance’teki bir Bitcoin işleminde gerçekleşti ve 68.73 milyon dolar değerindeki pozisyon zararla kapatıldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap