Bitcoin’de ve Ethereum’da boğa gayreti: İşte kritik düzeyler

Bitcoin’de ve Ethereum’da boğa gayreti: İşte kritik düzeyler

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin’de ve Ethereum’da boğa gayreti: İşte kritik düzeyler

Parite 1 aydan uzun müddettir devam ettirdiği LTF range’i 29500’ün kaybıyla sonlandırdı. Lakin şu an range’in bir öbür bileşeni olan deviation (sapma) oluşumu kelam konusu olabilir. BTC, range içinde yer alan kırmızı kutu aralığını (29880 – 29665) kazanması ile boğaların eli güçlenecektir. Bu durumda RH düzeyi olan 31472 düzeyine kadar bir yükseliş beklenti dahilinde olur.

Bu şartlar gerçekleşmediği sürece parite bearish hareketini devam ettiriyor ve altta mavi gri kutularla belirttiğim 28692 – 28100 ana takviye aralığını hedefliyor diyebiliriz. Bu dayanak aralığı geldiğinde alım taraflı durum oluşturmak için daha düşük vakit dilimlerinde bullish kırılımlar aranabilir.

BTC Piyasası: Bitcoin’de ve Ethereum’da boğa gayreti: İşte kritik düzeyler 1

ETHUSDT – 3D:

FOMO içeren birçok boğa içeriğinin yer aldığı ortamda makroya biraz gerçekçi bakalım.

Fiyat, kırmızı kesik çizgi üzerinde kalmadığı sürece RH üzerindeki hareket sapmadır ve RH’a bearish retest de gerçekleşmiştir. Hasebiyle teknik olarak RL’a kadar bir beklenti içine girilebilir. Kırmızı kesik çizgide birçok swing short konumun stopu bulunuyor.

Düşüş senaryosunda mavi kutu ve EQ kilit değere sahip. Kaybı durumunda RL ve altındaki yeşil kutuya kadar düşüş beklenebilir ve birçok altcoin’e de alım fırsatı yaratacak tabanları getirir. Fakat mavi kutunun kaybedilmemesi için boğalar çok uğraş edecektir. O bölge kaybedilmediği sürece düşüşün derinleşmesi beklentisine girmek hakikat olmaz. Görünüme uzaktan bakmanız daha sağlıklı kararlar almanızı sağlar.

Herkese bol yararlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap