Bitcoin’de tehlike çanları çalmaya devam ediyor

Bitcoin’de tehlike çanları çalmaya devam ediyor

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin’de tehlike çanları çalmaya devam ediyor

Geçen haftalarda takip ettiğimiz 28,200 direnci kırıldıktan sonra Bitcoin’in negatif bir yola gireceğinden bahsetmiştim ve maalesef bir müddettir de o denli ilerliyor. 

BTC Piyasası: Bitcoin’de tehlike çanları çalmaya devam ediyor 1

Bitcoin/USD tarafında grafik maalesef bu formda tek bakışta bir negatiflik olduğunu görebiliyoruz. Trend dayanağının kırılması, Chikou’nun kaybedilmesi ve kumo’yu direnç haline getirmesi… Şu an bu grafikte görebileceğimiz tek dayanak tenkan (noktalı mavi çizgi) ve orası da kaybedilirse sırasıyla 24-20k diye dayanakları hedefleyecektir diye düşünüyorum.

BTC Piyasası: Bitcoin’de tehlike çanları çalmaya devam ediyor 2

Günlük Bitcoin grafiğinde de tıpkı formda negatiflik karşımıza çıkıyor. Chikou kaybedildi, kuma kaybedildi.. Burada da bir olumluluk yok maalesef lakin ani bir yükseliş gelirse de 27.9 direnç olarak çalışacaktır burası chikou ve kumo’nun kaybedildiği düzey ve retest mümkündür lakin ana istikametim artık aşağı.

BTC Piyasası: Bitcoin’de tehlike çanları çalmaya devam ediyor 3

Bitcoin h4 grafiği dün kumo direncini kazanmaya çalışıyordu lakin kazanamadı ve h4 grafikte negatifleşti. Şu an 26.1 düzeyi direnç olarak takip ediliyor. 25.5-25.8 düzeyinde bir alım buyruğu görüyoruz o düzeylere düşüp reaksiyon alabileceğini fakat 26.1’in ötesine gidemeyeceğini düşünüyorum.

BTC Piyasası: Bitcoin’de tehlike çanları çalmaya devam ediyor 4

Grafikler bu halde negatif lakin piyasalar Grayscale ETF davasının sonucunu ve öteki ETF kararlarını beklemeye devam ediyor. Net bir tarihi yok lakin günler sonra açıklanması bekleniyor ve bu da piyasanın istikametini katiyen değiştirecek kadar kıymetli bir karardır. Ertelenmesi/Reddedilmesi halinde fiyat grafikleri takip eder yani negatifliği fakat kabul edilmesi halinde bir fomo başlayabilir. Yalnızca grafik yorumlayacaksak, ben negatifim.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap