Bitcoin’de Tabanları Bekleyen JPMorgan Şaşırttı: Bu Düzeyler Geliyor!

Bitcoin’de Tabanları Bekleyen JPMorgan Şaşırttı: Bu Düzeyler Geliyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin’de Tabanları Bekleyen JPMorgan Şaşırttı: Bu Düzeyler Geliyor!

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan Chase stratejistlerine göre, Bitcoin (BTC)’in “gerçeğe uygun değeri”, altına kıyasla olan volatiliteye bağlı olarak mevcut fiyatın yaklaşık yüzde 12 altında. Ancak ünlü banka, piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin uzun vadede 150.000 dolara kadar yükselmesini hedeflediğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

JPMorgan’dan Bitcoin fiyatı için yeni yorum

Stratejistler, Salı günü yayınlanan bir notta, Bitcoin’in altının kabaca dört katı kadar volatil olmasına dayanarak “adil değer seviyesini” yaklaşık 38.000 dolar olarak hesapladılar. Bu, mevcut seviyesinin yüzde 12 kadar gerisindeki bir değere işaret ediyor. Volatilite farkının üç katına daraldığı bir senaryoda, gerçeğe uygun değerin 50.000 dolara yükseldiğini tahmin ettiler. Bitcoin, yazım itibarıyla 43.400 dolardan işlem görüyordu.

BTC Piyasası: Bitcoin’de Tabanları Bekleyen JPMorgan Şaşırttı: Bu Düzeyler Geliyor! 1

Stratejistler, “Bitcoin’in ileriye dönük en büyük zorluğu, volatilitesi ve daha fazla kurumsal kabulü engelleyen yükseliş ve düşüş döngüleri” dedi. Panigirtzoglou’nun Bitcoin için uzun vadeli teorik hedefi bir yıl önce 146.000 dolar iken şu anda 150.000 dolara yükseldi. Bu sırada Bitcoin, JPMorgan’ın adil değer seviyeleri olarak gördüğü seviyenin üzerinde işlem görüyor. Bitcoin’in yukarıda belirtilen hedefe ulaşması için, önde gelen kripto para biriminin, yaklaşık 2.7 trilyon dolar olduğu tahmin edilen altın özel yatırımıyla eşleşmesi gerekecek. BTC’nin piyasa değeri 10 Kasım’da 1.3 trilyon doları görmüştü.

BTC fiyatında son durum

Stratejistler ayrıca, Ocak ayındaki fiyat düzeltmesinin, Bitcoin’in yüzde 50’ye kadar düşüş yaşadığı geçtiğimiz Mayıs’tan daha az bir “kapitülasyona” işaret ettiğini söyledi. Yine de, açık pozisyonlar ve borsalardaki rezervler gibi ölçümler, Kasım ayında başlayan “daha ​​uzun süreli ve dolayısıyla daha endişe verici bir pozisyon azaltma eğilimine” işaret ediyor.

BTC Piyasası: Bitcoin’de Tabanları Bekleyen JPMorgan Şaşırttı: Bu Düzeyler Geliyor! 2

Son olarak, 24 Ocak’ta 33.000 doların altına düşen öncü kripto para birimi, bu haftanın başlarında yükselişe geçti. BTC, 45.500 dolara kadar çıkmayı başardı. Yazım sırasında yüzde 1.4’lük bir düşüş ile 43.473 dolardan işlem gören coin, rekor seviyesine 10 Kasım’da 69.044 dolar ile ulaşmıştı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap