Bitcoin’de Ordinals ve BRC-20 tesiri: Süreç sayısında rekor artış

Bitcoin’de Ordinals ve BRC-20 tesiri: Süreç sayısında rekor artış

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin’de Ordinals ve BRC-20 tesiri: Süreç sayısında rekor artış

Bitcoin (BTC) ortalama süreç fiyatları son iki yılın tepesine ulaştı. Misal yükselişler toplam süreç sayılarında da görülüyor. Bu yükselişin Ordinals ve BRC-20 token’larına yönelik ilgiden kaynaklandığı belirtiliyor.

Bitcoin süreç fiyatlarında artış görülürken madenci gelirleri, yılın başından bu yana en yüksek seviyeyi yerleşti. Mayıs ayının birinci günü prestijiyle, BTC ağının 24 saat içerisinde gerçekleştirdiği toplam süreç sayısı 682.000’nin üzerine çıktı. Nisan ayı ortasında toplam süreç sayısı 232.144 olarak (16 Nisan) kaydedilmişti.

Bitcoin ağında gerçekleşen transfer sayısı artarken madencilik zorluğa 48.000 T’yi aşarak tepeye ulaştı. Ayrıyeten süreç fiyatlarının Temmuz 2021’den bu yana en yüksek düzey olan 7,25 dolara kadar yükseldiği kaydediliyor.

Lider kripto paranın ağına yönelik talebin, Ordinals ve BRC-20 gelişmelerine paralel yaşandığı görülmekte.

Kripto para analisti Sage D. Young, Ordinals ile ağın talep gördüğünü ve BRC-20 standardının sunduğu yeni formülün benimsenmesiyle talebin katlandığını bildirdi. Glassnode dataları bunu doğrulayarak BTC ağında en çok Ordinals sürecinin, metin ve göresellerden geldiğine işaret ediyor.

Bu makale birinci olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap