Bitcoin’de Mayıs’a dönüş: 5 analistten en güncel 5 yorum

Bitcoin’de Mayıs’a dönüş: 5 analistten en güncel 5 yorum

Paylaş
Bitcoin’de Mayıs’a dönüş: 5 analistten en güncel 5 yorum

Bitcoin, günün ilk saatlerinde değer kaybetmeye devam etti. Lider kripto para, Bitstamp üzerinde 6515 dolara kadar çekildi ve TSİ 10.10’da ise 6680 dolardan alınıp satılıyor.

Bitcoin’in son fiyat hareketiyle ilgili olarak yorum yapan analistler ne diyor?

Analist Josh Rager, Bitcoin’in muhtemel fiyat hedefini 6300’ler olarak belirtti. Rager, “Tek soru bir sonraki düşüşten önce ya da sonra 7000 dolarlara sıçrama yapıp yapmayacağı.” ifadelerini kullandı.

Scott Melker, “12 saatlik zaman diliminde aşırı satım durumundaki RSI ile birlikte potansiyel boğa uyuşmazlığı. Dip muhtemelen yakın. Günlük grafiğe de bakmak gerekiyor. Henüz doğrulanmadı.” değerlendirmesini yaptı.

Öte yandan eski JPMorgan analisti Tone Vays ise Bitcoin’in 4500 dolara düşeceği iddiasıyla Ran Neuner ile girdiği bahsi hatırlattı. Vays, “Altı ay önce Consensus 2019’da Ran Neuner ile Bitcoin’in 4500 dolara çekilip çekilmeyeceği üzerine bahse girdik. Bitcoin’in fiyatı bugünle yaklaşık olarak aynıydı ama eğilim yukarı yönlüydü, şimdi ise aşağı yönlü. Bugün o zamanki kadar kendimden eminim, altı ay kaldı!” iddiasında bulundu.

Bir başka analist Cole Garner da 6400 doların yüksek olasılıkla Bitcoin için dip seviye olduğunu ileri sürdü ve bu seviyenin altında bir haftalık kapanış beklemediğini ifade etti.

Son olarak deneyimli analist Peter Brandt, Bitcoin yatırımcılarını rahatsız edebilecek bir değerlendirmeyle geldi. Brandt, Haziran ve Temmuz aylarındaki zirvelerin geçerli bir omuz-baş zirvesi olarak değerlendirilebileceğinden emin olmadığını belirterek en büyük kripto paranın düşüşün devam edeceğini gösteren bir omuz-baş formasyonu oluşturuyor olabileceğini söyledi.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap