Bitcoin Yine Düştü! Analistler Ne Diyor?

Bitcoin Yine Düştü! Analistler Ne Diyor?

Paylaş
Bitcoin Yine Düştü! Analistler Ne Diyor?

Kripto para piyasası geçtiğimiz gece yine bir hayli hareketliydi. Bitcoin fiyatı dün akşam saatlerinde yükselmeye başladı ve 7 bin 200 dolara kadar yükseldi. Bir süre boyunca 7 bin doların üstünde seyreden Bitcoin ilerleyen saatlerde hızla değer kaybetmeye başladı.

Bitcoin özellikle sabaha karşı hızla düşmeye başladı ve 6 bin 600 dolara kadar geriledi. Bitcoin şu an için 6 bin 700 dolar seviyesinde seyrediyor ve analistler BTC fiyatının bir süre daha düşebileceğini düşünüyorlar.

Önemli Seviyeler

Bitcoin fiyatı 6 bin 700 dolara düşmüşken analistler belli başlı konularda hemfikir görünüyorlar. Bu konulardan biri de destek noktaları.

Yerli kripto para yorumcularının grafiklerine baktığımızda özellikle 6 bin 600 dolar seviyesinin öne çıktığını görebiliyoruz. Dr. Hardfork, geçtiğimiz gün paylaştığı bir grafikte 6 bin 600 dolar seviyesindeki desteğe dikkat çekip bu seviyenin “kırılmaması” gerektiğinden bahsetmişti.

Dr. Hardfork bu grafiği paylaştıktan birkaç saat önce Crypto Kemal de bir grafik paylaştı. Hardfork gibi 6 bin 600 dolar seviyesine vurgu yapan Crypto Kemal, 6 bin 200 dolar seviyesine de dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyor. Çünkü şu anda 6 bin 600 doların altındaki destek burada yatıyor.

Sıradaki Durak Neresi?

Şu anda birçok kişi Bitcoin fiyatının düşeceği yönünde tahminlerde bulunuyor. Elbette geçtiğimiz günlerde bu tahminlerin yanlış çıktığı anlar oldu. Fakat bu tahminler olur da doğru çıkarlarsa Bitcoin’in önce 6 bin 600, daha sonra 6 bin 200 doları test edeceği söylenebilir.

Josh Rager’ın tahminlerine göre Bitcoin’in 6 bin 650 doların altına düşmesi bu desteğin kırıldığı ve bir sonraki desteğin 6 bin 200 dolar olacağı anlamına gelecek.

Bitcoin fiyatı önümüzdeki saat veya günlerde birkaç yüz dolar değer kaybedip 6 bin 200 dolara kadar gerilerse fiyatın daha fazla düştüğünü görebiliriz. Altcoinrookie uzun süredir 5 bin 800 dolar seviyesine dikkat çekiyor. Kendisi dün hazırladığı grafikte de özellikle 6 bin 200 ve 5 bin 800 seviyelerine dikkat çekti.

Rookie, grafiğinde 5 bin 800 dolara işaret ediyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap