Bitcoin yatırımcıları takviye düzeyinin kırılması halinde 400 milyon dolarlık likidasyon riskiyle karşı karşıya

Bitcoin yatırımcıları takviye düzeyinin kırılması halinde 400 milyon dolarlık likidasyon riskiyle karşı karşıya

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin yatırımcıları takviye düzeyinin kırılması halinde 400 milyon dolarlık likidasyon riskiyle karşı karşıya

Kripto para topluluğunda tanınmış bir ses olan Crypto Rover (@rovercrc), bugün Bitcoin yatırımcıları için bir ihtar bayrağı kaldırdı. Bir tweet’te, piyasanın üzerinde beliren değerli bir riskin altını çizdiler: Bitcoin’in fiyatı 42.800 $’a düşerse, varsayımı 400 milyon $ kıymetindeki uzun durumların tasfiyesini tetikleyebilir. Bu ihtar, Bitcoin’in bir hafta boyunca kar elde ettiği ve bu yazının yazıldığı sırada fiyatının 43.801 $ olduğu bir devirde geldi. Bu, son yedi günde %11,05’lik bir artışı ve Cumartesi gününden bu yana %0,03’lük hafif bir yükselişi yansıtıyor.

Uyarı, Bitcoin’in mevcut dayanak düzeyinin kırılgan durumunun ve piyasa hareketlerinin yatırımcı konumları üzerindeki potansiyel tesirinin altını çiziyor. CoinGlass’tan alınan datalar kısa bir müddet evvel 13,21 milyon dolarlık uzun konumun tasfiye edildiğini göstermiştir ki bu da kripto piyasasının oynaklığını keskin bir formda hatırlatmaktadır.

Yatırımcılar şu anda tetikte ve Bitcoin’in fiyat hareketlerini yakından izliyor. Böylesine değerli bir likidasyon olayı mümkünlüğü, zati öngörülemeyen bir piyasada potansiyel fiyat düşüşlerinde gezinirken uyanık ve bilgili kalmaları için tüccarlar üzerinde ek bir baskı oluşturdu.

Bu makale yapay zekanın takviyesiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Koşul ve Şartlar kısmımıza bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap