Bitcoin yatay seyrine devam ediyor

Bitcoin yatay seyrine devam ediyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin yatay seyrine devam ediyor

Kripto para piyasasının altını Bitcoin yatay seyrine devam ediyor.

Bitcoin hafta açılışının akabinde 28 bin 800 takviyesini muhafazaya devam ediyor. Makro bilgiler kripto para piyasasında yükselişi işaret etse de Bitcoin 29 bin düzeyinden süreç görüyor.

Bitcoin 29 bin dolardaki seyrine devam ediyor

Bitcoin fiyatı, haftanın açılış gününde çoğunlukla yatay bir seyir izleyerek 29 bin doların üzerinde kalmayı başardı. Haftasonu gerçekleşen Curve Finance DeFi istismarından etkilenmeden fiyat istikrarını korudu.

CoinGecko’ya nazaran, dünyanın en büyük dijital varlığı olan Bitcoin, yüzde 0,5’lik bir düşüşle 29 bin 200 dolara geriledi. Lakin Bitcoin, altı hafta boyunca yaklaşık 29.000 dolar ile 31.500 dolar ortasında dar bir aralıkta dalgalanarak nispeten istikrarlı bir seyir izledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin yatay seyrine devam ediyor 1

Keyrock’ta APAC iş geliştirme lideri olarak misyon alan Justin d’Anethan, Bitcoin’in istikrarlı kalmaya devam ettiğini ve öbür yüksek likiditeye sahip token’ların şimdi etkilenmediğini belirtti. Merkeziyetsiz finans dünyasına atıfta bulunarak, merkeziyetsiz ve kendi kendini koruyan tahlillerin avantajlarıyla birlikte kıymetlendirilmesi gereken risklerin olduğunu vurguladı.

Bu ortada, Coinshares’ten bir rapor, uzun vadeli Bitcoin yatırım eserlerinin son altı ayda dijital varlık çıkışlarının yüzde 93’ünü oluşturduğunu gösterdi. Bu eğilim, yatırımcıların son periyotta kâr elde ettiğini ve genel olarak Bitcoin’e yönelik hassaslığın destekleyici olduğunu gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap