Bitcoin Yarılanması Ufukta: Bu Kripto Paralar Alınır!

Bitcoin Yarılanması Ufukta: Bu Kripto Paralar Alınır!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Yarılanması Ufukta: Bu Kripto Paralar Alınır!

Kripto piyasasının döngüsel yapısı, yatırımcıların karlarını planlamalarına imkan tanır. Birçok kişi Bitcoin (BTC) yarılanmalarının kripto sanayisindeki fiyat artışının ana itici gücü olduğunu düşünüyor. Bir sonraki yarılanma 2024 baharında gerçekleşecek. Hangi kripto paralar yatırımcıların Bitcoin yarılanmasında para kazanmalarına potansiyel olarak yardımcı olur? Uzmanlar görüşlerini paylaştı.

Kripto piyasası neden büyüyor?

Dijital varlık piyasasındaki hareketler döngüseldir. Bir büyüme evresi, akabinde gelen düzeltme ve yanal hareketten oluşan her döngü yaklaşık dört yıl sürer. Bunun nedeni, her 210.000 blokta yahut yaklaşık her dört yılda bir, önder kripto para olan Bitcoin (BTC) ağında yarılanmaların meydana gelmesidir. Bu terim, blok ödüllerinin yarıya inmesi manasına gelir.

Bitcoin tarihinde halihazırda üç yarılanma oldu: 2012, 2016 ve 2020’de. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, bir sonraki yarılanma 2024 baharında olacak. Bitcoin her üç yarılanmaya da büyümeyle reaksiyon verdi. Ayrıyeten, olaydan yaklaşık bir buçuk yıl sonra tüm vakitlerin en yüksek (ATH) bedelini güncelledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Yarılanması Ufukta: Bu Kripto Paralar Alınır! 1Bitcoin Gökkuşağı Grafiği

Daha sonra kripto para bir düzeltmeye girdi. Akabinde yana yanlışsız yöneldi. Sonra BTC, madencilik suratında yeni bir düşüş ve döngünün tekrarlanmasını bekledi. Bitcoin kripto paralar ortasında önder pozisyonunda. Bu yüzden, öbür kripto paraların birden fazla onun hareketlerini takip ediyor. Bu nedenle, BTC’nin ATH’yi güncellediği periyotta, öbür birçok coin de yeni bir azamî fiyat belirledi. 2024 Bitcoin yarılanması ufukta. Birçok altcoin Bitcoin’den daha süratli büyük artış kaydediyor. Hasebiyle, seçim sorunu ortaya çıkıyor.

Satın almak için hangi kripto paralar mantıklı?

StormGain kripto para borsası uzmanı Dmitry Noskov bu hususta görüşlerini paylaştı. Noskov’a nazaran, yatırımcıların öncelikle Bitcoin satın alması gerekiyor. Noskov ayrıyeten, kripto paralar ortasında XRP’yi öne çıkarıyor. Ona nazaran, kripto paranın ihraççısı Ripple ile ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ortasındaki çatışmanın çözülmesine ait olumlu haberler, oranının büyümesi için yeterli bir yörünge belirleyebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Yarılanması Ufukta: Bu Kripto Paralar Alınır! 2

Bitget genel müdürü Gracie Chen de yatırımcıların öncelikle Bitcoin’e dikkat etmesi gerektiğini söylüyor. Chen ayrıyeten Katman 2 (L2) Blockchain tahlilleri sunan kripto paralar pozisyonunda olumlu beklentilere sahip. Bunlar, süreç maliyetlerini azaltmaya ve süreç müddetlerini hızlandırmaya yardımcı olan ana Blockchain üzerindeki eklentiler. Bunların önde gelenleri ortasında Polygon, Arbitrum, Optimism, dYdX, Immutable X üzere altcoinler yer alıyor. Ona nazaran, kripto piyasasının gelişmesiyle birlikte, Katman-2 tahlillerine olan muhtaçlık artacak. Bu da bu tıp projelerin tokenlerini üst yanlışsız itecek. 1ex Trading Board’un kurucu ortağı Anton Nozdravchev de tartışmaya katılıyor. Nozdravchev tercihini Bitcoin ve Ethereum (ETH) üzere en düzgün kripto paralar lehine kullanıyor.

Bu kripto paralar ön plana çıkıyor, ancak…

Özetle, kesim temsilcileri yatırımcıların birinci olarak Bitcoin satın alması gerektiğine inanıyor. İkinci sırada Ethereum ve XRP üzere tanınan kripto paralar yer alıyor. Ayrıyeten Layer-2 tahlil tokenlarına da dikkat etmekte yarar var. Teknolojinin popülerliği bu tıp coinlerin fiyatını üst çekebilir.

Ancak, yatırımcıların rastgele bir yatırım kararı vermeden evvel her vakit kendi araştırmalarını yapması kaide. Kripto paralar epey değişken olduğundan riskleri de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu yüzden, yatırım yapmadan evvel kesinlikle kendi araştırmanızı yapmanızı öneriyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap